Wpis z mikrobloga

To jak "niby" prawica obrzydziła życie publiczne, kulturę i politykę polakom jest nie do pomyślenia. W 2015 głosowałem na Dude i zjednoczona prawica miała u mnie poparcie. Sądziłem, że coś musi się zmienić, dodatkowo kryzys migracyjny, afery rządów PO-PSL, wpadki Komorowskiego itp. Sądziłem, że czas dla tamtych rządów się skończył. Tyle że po 8 latach, widzę do czego to doprowadziło - pewnie wiele ludzi z zachodnich krajów, razem z USA jeszcze nie wiedzą, co mogą zrobić prawicowi populiści. Nie twierdzę, że populizm z lewej strony był/jest dobry, ale PiS wyhodował i obrzydził Polakom praktycznie wszystkie obszary życia.

To moja lista:
- Papież polak
- Media publiczne
- Solidarność i Wałęsa
- Unia Europejska
- Lekarze złodzieje
- Kasta sędziowska
- Polityka socialna - każdy kto ma dzieci to nierób i 500+
- Marginalizacja mniejszości
- Niemiecki Tusk

Zapraszam do dodawania innych rzeczy, które PiS sprawnie obrzydził

#polityka
  • 10
@mrocznapszczola Ze swojej strony dopiszę Kościół Katolicki, jeszcze parę lat temu chodziłem do niego regularnie. Jednak różne afery, które były w tym czasie związane z KK skutecznie mnie od niego odpychały.

Dodatkowo w mojej głowie ostatnio panuje myśl, że w kościołach są głównie staruszki i wyborcy PiS.
To że zostali oni zindoktrynowani przez przekaz PiS, wiedziałem już wcześniej, ale teraz zacząłem łączyć to z tym, że przecież to samo jest w KK
@mrocznapszczola jakakolwiek dyskusja polityczna, w pisowskich czasach nie było ścierania się poglądów i argumentów. Była jedna racja pisowska, a odmienne zdanie oznaczało bycie zdrajcą Polski, Niemcem, a już co najmniej lewakiem