Wpis z mikrobloga

pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonów i powstało największe, niefunkcjonalne gówno o nazwie windows phone, które bardzo szybko zdechło śmiercią naturalną?

(tak, miałam tę nieprzyjemność używania pożyczonego telefonu z windowsem od ciotki przez tydzień jak mój htc był w naprawie i to był jakiś koszmar)

#heheszki #nostalgia #wspomnienia #telefony #smartfon #windows #microsoft
Zoyav - pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonó...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
@Zoyav: 10 lat temu miałem Lumię, była ok, miałem jakąś taką z wyższej serii głównie dla całkiem dobrego aparatu. Największym problemem był brak aplikacji bo za późno weszli na rynek
  • Odpowiedz
@Zoyav: zamysł dobry, ale tempo aktualizacji to był żart. Gdy musieli ostro gonić konkurencję to oni po roku wersja. 7.1 kolejny rok 7.5... Gdy to powinno od razu startować od 8.0

Na tamte czasy był to najbardziej dopracowany system.


@fishery: najmniej dopracowany, a aktualizacje to były lata...
  • Odpowiedz
No cóż - Windows Phone był gównem, ale widać sentyment duży.
1) System był klepany na kolanie i w takim stanie sprzedawany. Szczególnie wersja 7 to była gówno, nawet Bluetooth przez długi czas nie był obsługiwany
2) Brak apek do też spory xD. Mówimy o największej wówczas firmie. Mogli sami stworzyć te apki (przynajmniej popularne). Zamiast tego "no nie da się, nikt nie chce tworzyć apek dla 3 osób". Sam Microsoft zabił
  • Odpowiedz
@Zoyav: lumia 710 i inne podobnie tanie telefony były zajebiste w swojej cenie; przeglądarka internetowa (IE, a jakże) śmigała naprawdę dobrze, design to kwestia gustu, mi osobiście bardzo się podobał
  • Odpowiedz
@Zoyav Microsoft zrobił system, który nie wyglądał jak Android, iOS, FirefoxOS i inne mobilne systemy. Kafelki były super oraz kilka rozwiązań UXowych. Szkoda, że był dość ubogi w funkcjonalności i aplikacje.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Ja mam zupełnie przeciwne odczucia. Używałem lumii i to z tych biedackich 520, a teraz na androidzie używam lunchera w stylu windows phone i jest to najlepsza rzecz. Bardzo czytelny, estetyczny pulpit, to co najczęściej używam mam na dużych kafelkach, to co mniej na mniejszych, reszta na wygodnej liście z wyszukiwarką. Jedyne czego mi brakuje to kafelek z latarką (jest za paywallem) i fizyczny przycisk błyskawicznie odpalający aparat. Wiem, że
  • Odpowiedz
@Zoyav: może i było gówno ale ta słuchawka ktora mialem (jakas lumia) w porównaniu do samego windowsa mogla mieć uptime 30-40 dni i działa dokładnie tak samo :)

a słuchawkę miałem 3 lata
  • Odpowiedz
@Zoyav: teraz nostalgiafagi uznają to za dobry system xD Co z tego, że nie było tam aplikacji, a te co były, były ułomne i najczęściej miały wsparcie przez 3 dni, a do tego olali wsparcie pierdyliarda na tamte czasy apek z windows mobile xD
  • Odpowiedz
@cotozazycie @Cztero0404 jakie możliwości z komputera xD
Stworzyli zamknięty system (jak iOS) bez większej możliwości dostosowania go do siebie (w przeciwieństwie do Androida), na który było tyle aplikacji co kot napłakał a i tak większość była słabej jakości albo wręcz gówniana. Zrobili 3 generacje systemu, za każdym razem stwierdzali ze trochę lipa to wypuścimy windows phone xx. Porzucali wsparcie i kompatybilność każdej poszczególnej wersji i tak na przykład kupiłeś telefon z windows
  • Odpowiedz
@Zoyav: miałem Lumię 800 zaraz po premierze, wtedy to był wypas po pas. Interfejs miała bardzo ładny graficznie.
Koniec końców nie byłem wtedy jeszcze gotowy na taki telefon i wróciłem do Nokii E52.
  • Odpowiedz
@Zoyav: A w ogóle to jeszcze tam siedział office lens, którym świetnie robiło się czytelne zdjęcia tekstu. Android w tych czasach robił fotki, na których nie dało się nic rozczytać.
  • Odpowiedz
@Zoyav Miałem Lumie 925 jedyny problem to GPS przestał łapać fixa i było to w okresie kiedy wyjechałem do pracy w UK więc GPS był bardzo potrzebny żeby się odnaleźć dlatego wymieniłem na najtańszego androida z dual simem po dwóch wypłatach ale pamiętam jaki fajny to był sprzęt
  • Odpowiedz