Wpis z mikrobloga

Hej mam pewną zagwozdke.

Dzisiaj kiedy spałem smacznie po nocnej zmianie zapukał do mnie listonosz z małą paczuszką i informacja, że trzeba zapłacić 25zl cła. Ja zaspany i ledwo przytomny od razu pomyślałem sobie, że nic nie zamawiałem z AliExpress i stwierdziłem, że nie przyjmuje paczki.
Dopiero dzisiaj wieczorem połączyłem kropki, że zamawiałem coś ze stanów dwa miesiące temu, ale wdg trackingu paczka jest w Holandii. Więc jedyna możliwość to chyba ta paczka z USA, na której jednak mi zależy : D

Czy ktoś wi co w takiej sytuacji mam zrobić? Podejrzewam, że jak jutro pójdę na poczte to mi tego "od tak o" nie wydadzą po opłaceniu cła
#pocztapolska #paczka #aliexpress #poczta
  • 5
@Heidi12 nie cła tylko podatku vat, którego sprzedawca z USA nie nalicza. To nalicza urząd celno skarbowy i tego nie ominiesz. Myślisz że pracownik wydający paczkę zapłaci za ciebie 25 zł? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Podejrzewam, że jak jutro pójdę na poczte to mi tego "od tak o" nie wydadzą po opłaceniu cła


@Heidi12:

jezeli listonosz awizowal przesylke - to ci wydadza. Jak postapil, tak jak powiedziales, ze ma postapic, to przesylka jest juz w drodze powrotnej do sprzedawcy i mozesz o niej zapomniec.