Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
tldr od września nie mogę znalezć roboty w IT, co robić?

Siema. W sierpniu zwolniłem się z Januszexu bo szef stosował wobec mnie mobbing np. musiałem robić darmowe nadgodziny i robić nightly release o 1 w nocy. Pracowałem za 5200zł na reke. Wydawało mi się że znajdę nową robotę szybko, ale firmy nie są zainteresowane. Mam 2 lata doświadczenia w Java Spring i Angular. Wołałem 10 000 brutto. Od grudnia wołam 9000 brutto nadal rzadko dzwonią do mnie rekruterki a nawet jesli to okazuje sie ze mam za male doswiadczenie. Ostatnio dostałem feedback że przyjęli kogoś z 6-letnim doświadczeniem zamiast mnie a aplikowałem na regulara.
Co robić? Od lutego nie będę miał się za co utrzymać.Bedę musiał wrócić do rodziny bo nie stać mnie już na wynajem. Pomożcie jestem załamany

#pracait #programowanie #java #angular #praca #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To się nazywa nauka życiowa

* Nigdy nie zmieniaj pracy jak nie masz nic dogadanego.
* Znacznie prościej negocjuje się jak jesteś jeszcze zatrudniony (nie masz noża na gardle i nie przyjmujesz bezczelnych ofert)
* Zawsze po dogadaniu proś o "list intencyjny" z uzgodnionymi warunkami
* Polecam zwrócić się do firm outsourcingowych - zatrudniać się przez nich - tam prościej znaleźć projekt, który Ci pasuje.

Twój problem:
- 2 lata
  • Odpowiedz
@nairamk: że 10k brutto przy 2 latach expa to jest przesada? :o Ostatnio przeglądam dużo ofert i to są zazwyczaj górne/lekko ponad widełki dla juniora z rocznym expem
  • Odpowiedz
@xxdakee: obecnie 10k brutto to wołają ludzie z 5 letnim expem jak ja żeby zdobyć jakąkolwiek robotę. To że w ogłoszeniach masz widełki do 20k powiedzmy nic nie znaczy, bo 90% daje że będzie robić poniżej 10k i jest kilkaset takich ludków na ogłoszenie xDD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): tak, zdecydowanie jest dużo gorsza sytuacja na rynku. Po zwolnieniach grupowych, na które się załapałem, szukałem roboty z 3 miesiące. W sumie dostałem ofertę z 1 firmy chociaż spodziewałem się z conajmniej kilku.

Jedyne co ci mogę polecić to sprawdź czy na linkedinie masz poustawiane opcje, że szukasz pracy i czy masz profil również w wersji angielskiej. U mnie to sporo zmieniło, bo z powrotem zacząłem dostawać więcej
  • Odpowiedz
poniżej Twoich kwalifikacji - support


@4mmc-enjoyer: Oferty na support bez kwalifikacji skonczyl sie 3 lata temu,
Wymagania minimalne na support w 2024 to: SQL, Vmware, Hyper-V, ogarniać jako tako Widnows Server, Linux Server, Active Directory, oraz prawo jazdy(warunek konieczny), bo nikt ci za siedzenie na dupie nie bedzie placil i masz jezdzic po klientach :)

A jak myslusz ze konkurencja jest mniejsza niz za programiste to sie zdziwisz. W pierwszy
  • Odpowiedz
@MirekWykop: po pierwsze już nie gadaj że na support mają takie wymagania, bo obecnie przeglądam oferty i zdarzają się takie gdzie nie wymagają nic, obsługa kompa/telefonu, może jakiś office, angielski b1/b2 do czytania dokumentacji, bo klient i tak jest z Polski. SQL się zdarza, ale jest to tylko jedno z wymagań, jak tego nie ogarniasz to Cię to nie przekreśla, ja jestem tego dowodem bo w wymaganiach było jak byk SQL,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim powiem tak ja ma 9 lat doświadczenia i szukałem zdalnie lub w wawie i znalazłem pracę po 3 miesiącach i czuć że mają w czym wybierać i że stawki spadły. Java to była dobra wczoraj teraz jak się uczyć to phyton i ai, react na front lub cloud AWS azure itp reszty nie warto
  • Odpowiedz