Wpis z mikrobloga

Wcześniej ktoś na tagu napisał że w Madrycie taniej niż w Warszawie. Ja sobie myślę - nie no, to musi być żart. Wchodzę sobie na numbeo - ma w miarę trafne statystyki dla polskich miast to czemu miały by nie być ok dla miast zachodnich.

Patrzę na ceny w Madrycie: mieszkania 20-30% tańsze a średnia zarobków ponad 30% więcej niż w p0lskiej stolicy.

XD

#nieruchomosci
Rinter - Wcześniej ktoś na tagu napisał że w Madrycie taniej niż w Warszawie. Ja sobi...

źródło: madrid

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Rinter: Bezrobocie w Hiszpanii wynosi ponad 11% (polska ok 3%) a wśród młodych ponad 25% (polska ok 11%).
Hiszpania swój peak PKB miała w 2008 roku, polska natomiast bardzo szybko się rozwija.
Dodatkowo do Warszawy zjeżdżają się studenci z całej Polski, co już w ogóle pompuje ceny.
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: Obrazek dla każdego który myśli że w Polsce to są porządni ludzie pracujący a w Hiszpani obiboki patrząc tylko i wyłącznie na rejestrowaną stopę bezrobocia ( w Polsce nikt sie nie rejestruje bo zasiłki są tak małe, wymagania duże i urzędy nie dają dobrej pracy )

Powiedzmy sobie szczerze ale jeżeli spojrzeć na wskaźnik aktywności zawodowej to Polska stoi bardzo słabo. Jest wiele kobiet które nie zamierzają pracować i nie
dzemzrzodkiewki - @MichauDelendaEst: Obrazek dla każdego który myśli że w Polsce to s...

źródło: Employment_rate_by_Member_States_2020

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rinter: bo europejczycy w porównaniu do obywateli wschodu nie dają sobie wciskać balasa za miliony monet. Dodatkowo europejczycy potrafią inwestować i dywersyfikować portfel, polaki co najwyżej biorą kredyt na kawalerkę 30m2 myśląc że są wielkimi inwestorami.
  • Odpowiedz