Wpis z mikrobloga

Mirki, zna się ktoś tu na zmywarkach? Stara zmywarka indesit 573, wywalała błąd f1 i f5, f1 to czujnik zalania, faktycznie znalazła się woda w tym pływaku na samym dole, wymyte wyciek uszczelniony, f5 rozwiązał się po rozebraniu i czyszczeniu pompy wody i wszystko zaczęło działać ale po 3 dniach zmywarka zaczęła dziwne akcje odstawiać, np kończyła program wylewała wodę i po wyłączeniu zmywarki dalej buczała jakby cały czas wodę chciała wypompować nie wyświetlała błędu,, odłączenie od gniazdka i podłączenie rozwiązywało problem, teraz raz umyje raz nie, raz pobierze tylko wodę poczeka chwile i wypuści ją i będzie buczeć dopóki jej nie odłączę z gniazdka, czasem leci prawie cały program i przy końcu wyleje wodę, a przy każdym z tych przypadków wyświetla błąd F13, rozebrałem pompę tą co wodę wypompowuje wyczyściłem, wyjąłem płytę główną(chyba, ta na dole zmywarki) wszystkie luty idealne nie widać śladów zużycia, zalania czy czegokolwiek, reasumując zmywarka w losowych momentach zaczyna wypompowywać wodę wywala błąd f13 i dopiero odpięcie od gniazdka zatrzyma cykl wypompowywania wody, macie jakiś pomysł co to może być?
#agd #zmywarka #serwisagd #kiciochpyta #naprawiajzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: No własnie wszystko co widać na dole mialem odpięte kostki wszystkie suche, dla pewnosci kontakt spray w kazda, płyta główna znajdująca się tam sucha ale tak czy siak wyczyszczona, jedyne czego nie wyjelem to ten zbiornik na sól ale wątpie by w tym problem leżał, podejrzewam teraż ze może uszkodzony jest programator? W sensie nie wiem czy programator a plyta glowna to jest to samo, bo róznie na internecie to
  • Odpowiedz