Wpis z mikrobloga

Hej. Moja niesamodzielna babcia mysli nad skorzystaniem z rehabilitacji domowej. Chodzi o 80 dni w roku, przy czym nie mozna korzystac z innych rehabilitacji ani przekroczyc tych 80 dni (bo bedzie sie placic wiecej).

Siedzi i zastanawia sie czy to warto, zachodzi w głowę. Moze ktos z Was ma doswiadczenie w tym temacie i jest w stanie polecic lub odradzic rehabilitacje domowa dla seniora?

Babcia obawia sie ze skorzystanie z tego programu odetnie ja od innych byc moze potrzebnych zabiegow. W dodatku ona lubila jezdzic na zajecia z przyrzadami, na ktore ja wozilem. Miala tam jednak kontakt ze swiatem i ludzmi, a w domu to co oni jej niby zrobia i jak pomoga?

Chetnie przeczytam Wasze opinie. Przepraszam jesli uzylem blednie jakiegos tagu.

#rehabilitacja #seniorzy #opieka #nfz
  • 4
  • Odpowiedz
@gustawny ja nawet nie wiedziałem ,że takie coś przysługuje i tak moja mama za swoje pieniądze wynajmowała opiekunkę (), a żadnej rehabilitacji nie było. Teraz to już przeszłość...
Generalnie wszystko zależy w opiece na kogo się trafi ,bo jak ktoś ma wywalone to nic nie po pomoże.
  • Odpowiedz
@gustawny: rozumiem że chodzi o rehabilitacje z domowego zespołu finansowanego przez nfz. jest to dobra sprawa dla osób które mają znacząco utrudniona mozliwość w dojeździe na rehabilitacje, napewno jest tez plusem tego że terapeuta zajmuje się w danej chwili tylko Tobą a nie kilkoma pacjentami naraz. jest to dobra opcja, czasem można zrezygnowac na chwile np na czas pobytu w szpitalu czy wyjazdu na jakąś inną rehabilitacje

@CzarnyOwiec kolega mówi o
  • Odpowiedz
A może rehabilitacje dla seniora w ośrodku? Myślę, że rehabilitacja w ośrodku zapewnia fachową opiekę, specjalistyczne urządzenia oraz motywujące środowisko, co sprzyja skuteczniejszemu procesowi rekonwalescencji niż w domowym otoczeniu. Sprawdź na stronie https://wojnar.pl/ turnusy dla seniorów, może akurat Twoja babcia będzie zainteresowana :)
  • Odpowiedz