Wpis z mikrobloga

@mc_staffu 4 vCPU, 8 GB RAM, 50 GB NVMe lub 200 GB SSD za 4,50€ (~19,60 zł) na contabo a 1 vCPU, 2 GB RAM, 50 GB SSD za 24,60 zł na webh. Matematykę zostawiam tobie.

Dlatego pytam właśnie o opinie, bo to wygląda zbyt pięknie żeby było prawdziwe.
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: jest ok jeśli nie potrzebujesz realnie wykorzystać tych zasobów jakich dostajesz, overselling w takich ofertach jest niestety rzeczą nieodzowną. Więc jeśli steale na poziomie 50-70% są dla Ciebie akceptowalne to pewnie, oferta jest ok. Ale tylko wtedy, ja wolę mieć mniej ale móc wykorzystać to za co płacę.

Anyway webh ma program partnerski w ramach którego możesz sobie 20% od każdej wpłaty poleconego klienta przytulić i to pozwala mieć mocno
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: mam już 2 lata i mogę powiedzieć, że jak za tą cenę to sobie chwalę. Za niecałe 25zł masz 4 rdzenie 8 GB RAM i spory dysk. Ja wziąłem standardowy dysk SSD bo była promocja, że większy dysk za free. Więc mam 400GB.
Co do wydajności, nigdy nie miałem jakiś spadków. Wykorzystanie 6+GB RAM u mnie to standard i 150GB na dysku.

ps. do tych 4.5 ojro dolicz podatek. ;)
  • Odpowiedz
Ale tylko wtedy, ja wolę mieć mniej ale móc wykorzystać to za co płacę.


@theqkash: no ja tez, aktualnie nie mieszcze sie w 1 vCPU i 1 GB RAM, a dyskowo potrzebowalbym okolo 100 GB

W webh możesz dobrać też dodatkowy CPU i RAM za jednorazową opłatą


W sensie ze place 24,60 zl, dodaje sobie wiecej RAMu/vCPU, place raz i dalej mam 24,60 zl za wieksza ilosc RAMu/vCPU?
  • Odpowiedz
W sensie ze place 24,60 zl, dodaje sobie wiecej RAMu/vCPU, place raz i dalej mam 24,60 zl za wieksza ilosc RAMu/vCPU?


@Czlowiek_Ludzki: Dokładnie tak. :) Ale możesz to zrobić raz per serwer. W sensie raz powiększyć RAM i raz CPU. 100zł netto za każde takie powiększenie. Ceny w kolejnych miesiącach/latach pozostają takie same.
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Webh ma swoje zalety, ale od razu mówię - brak Minecrafta chyba również na tych VPSach.
1) Masz KVM, czyli możesz se wgrać dowolny system, nawet FreeDOSa jak Ci się nudzi XD
2) Support
3) Wspierasz Polaków
4) Jeśli się nie mylę to procesory w nowej technologii (x86_64-v4) - AMD EPYC
  • Odpowiedz
W sumie procki na Contabo też nowe, wspierasz szwabów. Reszty nie wiem, bo nie znam nikogo kto korzysta z contabo
  • Odpowiedz