Wpis z mikrobloga

Czy Wy korposingle naprawdę nie jesteście w stanie zrozumieć, że zadaniem rządu (nieważne czy to PiS czy PO) jest poprawa demografii w Polsce i w jakimś stopniu decentralizacja, a nie Wasza zachcianka mieszkania deweloperskiego 5 kilometrów od centrum Wawy do schadzek gdzie się wciąga różnej maści proszki?

Limit dochodu do kredytu 7.2k netto dla singla w Wawie dyskwalifikuje tak naprawdę wszystkich chętnych z tego programu, bo nie oszukujmy się, ceny wzrosną i za chwilę będzie 25k/m2 za klatkę dla królików na Mokotowie.
Natomiast limit dochodu 18k Brutto dla pary przysłowiowego "Mariuszka i Anetki", którzy w języku samozwańczej klasy średniej są tymi "gorszymi, patologią etc..." jest już akceptowalny przy cenach 5k z metra.
Przy dziecku robi się to już ponad 23k brutto limitu dochodu, no i wpada 800zł za dzieciaka.
Dodajmy do tego, że rodzina z dziećmi ma pierwszeństwo w tym nowym kredycie. Te 50k wniosków zostanie wchłonięte przez nich jak przez gąbkę.

#takaprawda #polska #polityka #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #warszawa
GlenGlen12 - Czy Wy korposingle naprawdę nie jesteście w stanie zrozumieć, że zadanie...

źródło: blok

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: generalnie zamysłem tego nowego kredytu (wydaje mi się) ze jest demografia. To samo jest w wielu krajach EU - pary z dziećmi płacą dużo mniejsze podatki niż single.

To takze oznacza ze ceny w gore pójdą na większych mieszkaniach i może domach.
  • Odpowiedz
A czemu ma być taka pompa w top 5 jak prawie nikt na program się tutaj nie zalapie.


@onomatopejusz: Dlaczego ma się nie załapać? Już bez przesady, średni dochód w Warszawie czy Krakowie nie jest nawet 5-cyfrowy, więc pary, które przekraczają limit 18k będą mniejszością i to taką, która już raczej coś swojego ma.
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: popyt spadł po wzroście stóp, odratowała go bk2 która dawała wszystkim i wypchała ceny o 30% w górę. Jak skończy się bk i nie będzie kroplówki dostępnej dla wszystkich w dużych miastach ceny co najmniej się zatrzymają.
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: Sorki, ale Twoja wypowiedź jest dla mnie niezrozumiała, więc spróbuj jeszcze raz. Ja podam przykład jak można skorzystać:

- para bez dzieci

- 200k wkładu

- 400k kredytu na 1,5%

- 400k kredytu na ~6,9% (dzisiejsza rynkowa)

Wychodzi mieszkanie kupione za 1mln zł z 20% wkładem własnym i kredytem oprocentowanym na ok. 4%. W jaki sposób taka para z tego nie skorzysta? Przy dzisiejszych cenach za milion w top 5
  • Odpowiedz