Wpis z mikrobloga

@Nieszkodnik: przez zdjęcia, dane bądź reputację wydawcy. W obecnych czasach można podważyć każda informację zwłaszcza jak chcę sie bronić swojego światopoglądu. Dajecie mi teze a ja ją obronię w mass mediach - tak to działa. Widziałem to chociażby w fiolkach antyszczepionkowcow którzy używali danych wyrywkowo albo używali prac naukowców wnioskując coś zupełnie innego niz z Tych prac wynika. Historycznie wiemy ze dane russtatu maja niewiele wspólnego z rzeczywistością. Przykład - Putin
przez zdjęcia


@mleko3-2procent: :-) a nawet XD :-) W erze AI chcesz polegać na zdjęciach? Poważnie?

dane


@mleko3-2procent: kto potwierdzi, że dane są prawdziwe?

bądź reputację wydawcy.


@mleko3-2procent: jaki wydawca ma nieskazitelną reputację? Nie dokonywał (lub nie padł ofiarą) manipulacji?

W obecnych czasach można podważyć każda informację zwłaszcza jak chcę sie bronić swojego światopoglądu.


@mleko3-2procent: brawo. Dokładnie tak. Więc powtórzę pytanie - jak weryfikować newsy niezależnie od swojego
@Nieszkodnik
Spieszę z odpowiedzią, ja robię tak że sprawdzam co ma do powiedzenia skrajna prawica np. Braun i skrajna lewicą jak Towarzysz Michał z kanału "Odrodzenie komunizmu" jeśli zgadzają się w jakiejś kwestii - a jest to nader często, to znaczy że trzeba myśleć odwrotnie.