Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #samochody, na jakie parametry patrzeć w celu oceny czy samochód będzie dobrze podjeżdżał pod górki? Chodzi o wolne podjazdy w górach, gdzie małe słabe pierdy sobie nie radzą. Samochód to VW Caddy (wiem, nie za bardzo terenowy, ale chodzi o budowę campera). Ważniejsza w tym kontekście jest moc silnika czy moment obrotowy? Będzie znacząca różnica między dieslem a benzyną przy takiej samej mocy? #kiciochpyta

  • 13
@4833478 osobiście widziałbym lepiej diesla. Ma on lepsza moc z niższych obrotów, (przynajmniej ja mam lepsze odczucia). A co do wyboru auta to bym się zastanowił , drogie są te caddy,a z trwałością w opinii dwóch osób jest hmm tak sobie.
nie bez powodu wszystkie ciężarówki są w dieslu


@teperkov: Hmm, a myślałem że to wynika z tego że mniejsze spalanie i paliwo tańsze (a przynajmniej było tańsze jak ostatnio o tym myślałem, ale też bez sensu że brałem pod uwagę tylko polskie ceny).

A co do wyboru auta to bym się zastanowił , drogie są te caddy


@CzarnyOwiec: No dość drogie ale bardzo pasują do takiego zastosowania, zwłaszcza jeśli ten
@4833478: patrzeć by wypadało na krzywą momentu i przełożenia skrzyni, ale tak z grubsza możesz wziąć maksymalny moment obrotowy i prędkość obrotową silnika, przy której jest osiągany (np. 350Nm @1750obr/min - to fajna charakterystyka do takiego jeżdżenia, w sumie typowa dla nowoczesnego turbodizla albo turbobenzyny o pojemności 2 litrów).
@4833478: niech szuka terenówki z reduktorem i 4x4, bo może trakcji na przednich kołach zabraknąć podczas tych podjazdów. Ew.pickup i robi zabudowę.
trakcja


@eugeniusz_geniusz: Na to akurat przy wyborze tego modelu nie mam wpływu. Filmik widziałem, dobry jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

niech szuka terenówki z reduktorem i 4x4


@v-tec:

4x4 w dieslu


@GeDox: Wiadomo, to lepsza opcja ale na ten moment jest już zdecydowane że Caddy i pytanie to na jakie parametry silnika zwracać uwagę.
Wiadomo, to lepsza opcja ale na ten moment jest już zdecydowane że Caddy i pytanie to na jakie parametry silnika zwracać uwagę.


@4833478: 2.0 tdi, a wychodziły 4Motion.