Wpis z mikrobloga

jakie głupoty, bezrobocie nie jest rekordowo niskie przez roczniki z niżu


@ShadyTalezz: No to ci niespodzianka, że pracy jest rekordowo dużo, gdy pracujących jest rekordowo mało XD
Wróć, jak nauczysz się zależności (nie korelacji) w stopniu podstawowym ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Już nie wspomnę, że spadający trend liniowy pokrywa się praktycznie co do roku z niżem demograficznym lat 90, zasadniczo gdzieś odkąd roczniki 93-94 weszły na rynek
  • Odpowiedz
Jest coraz gorzej z roku na rok, więc nie wiem, co cię tu niby bawi.


@Kryskamatyska:

Serio, jest Ci coraz gorzej? Pomyśl o jakiejś zmianie! Sory, ale to z Tobą musi być coś nie tak, bo wszystkim jest coraz lepiej! O tym mówią statystyki, no i subiektywne odczucia wszystkich których znam. Pomyśl o zmianie pracy, czy coś.
  • Odpowiedz
Nie jestem pewien, czy ironizujesz, czy nie.


@Kryskamatyska:
Nie, nie ironizuję. Napisałeś, że jest coraz gorzej, znajdź mi statystyki, które to potwierdzają! Od 1989 w Polsce jest coraz lepiej!
Zobacz jak od 1989 r. wzrosło PKB per capita, jak spadło bezrobocie, jak wydłuża się długość życia, jak poprawiło się środowisko, jak spadła przestępczość. Teraz jest lepiej niż kiedykolwiek w historii Polski! I pisze to ja koleś, który z racji wieku powinien
  • Odpowiedz
Od 1989


@i-marszi: A co mnie interesuje 89? Porównuję ostatnie lata.

Ale to raczej był trend ogólnoświatowy i już wszystko wraca do normy.


@i-marszi: No w Polsce nie wróci. Z wielu powodów. Ogólnie to zmarnowaliśmy 8 lat na *** w najgorszym momencie.
  • Odpowiedz
  • 0
@oxymirek przedstawione jakby to nowa władza podnosiła minimalną xD jak propaganda ja #!$%@? xd społeczeństwo jest tępe bo szkolnictwo szoruje o dno, to i wyborcy się dzisiaj cieszą z większej wypłaty xd
  • Odpowiedz
@Kryskamatyska:

No to ci niespodzianka, że pracy jest rekordowo dużo, gdy pracujących jest rekordowo mało XD


???

przecież chodzi o bezwzględną liczbę miejsc pracy.
Gdyby minimalna wpływała na bezrobocie to przy rekordowe małej liczbie pracujących nie byłoby rekordu ilości zatrudnionych i do tego odnosi się też współczynnik zatrudnienia

Wróć, jak nauczysz się zależności (nie korelacji) w stopniu podstawowym ( ͡° ʖ̯ ͡°)


yikes

Jest coraz gorzej z
  • Odpowiedz
Tylko najnizsza krajowa nie oznacza, że nagle trzeba podnieść pensje zasadniczą. Np u nas w firmie doliczyli dotychczasowe dodatki i premie do zasadniczej i cyk minimalną zrobili połowie pracownikom. Druga połowa ma powyżej minimalnej więc uja dostali
  • Odpowiedz
Liberalni komentatorzy ekonomiczni wieszczą upadek tego kraju z powodu każdego podniesienia płacy minimalnej od jakichś 30 lat ¯(ツ)

@Profesor_Avenarius: Przypomnij nam, socjalistyczny komentatorze ekonomiczny, ile lat przetrwał Związek Radziecki?
  • Odpowiedz