Wpis z mikrobloga

nie szkoda mi tej przedsiębiorczości której jedynym biznes planem jest tania siła robocza


@AlanPogromca: no patrz, dzięki tej "taniej sile roboczej" masz w ogóle możliwość napisać ten komentarz na komputerku składanym przez tajwańskie rączki abyś miał elektronikę w śmiesznych pieniądzach.
  • Odpowiedz
sytuacja gospodarczo ekonomiczna jest jednak lepsza niż u nas,


@oxymirek: jakieś dane? bo z tego co pamiętam, to skumulowana inflacja z ostatnich lat wyższa niż u nas, w dodatku jako jedyni dalej nie odrobili pkb do poziomu z 2019, gdzie my już +6%.
  • Odpowiedz
no patrz, dzięki tej "taniej sile roboczej" masz w ogóle możliwość napisać ten komentarz na komputerku składanym przez tajwańskie rączki abyś miał elektronikę w śmiesznych pieniądzach.


@inflacja_biedaku: "w tajwanie" to słowo klucz, jak ci się podoba Tajwan to załóż tam firmę i składaj komputery dla Polaków xD
  • Odpowiedz
podniesienie tak wysoko najnizszej krajowej to upadek tego kraju


@Miszcz_Joda: raczej efekt upadku tego kraju przez poprzednie rządy. Gdyby nie #!$%@? gospodarka i zabawy z inflacją to by nie było powodu do podnoszenia jej do takiego poziomu
  • Odpowiedz
@pan_bogus: zanim pis zniszczył kraj było to możliwe, problem jest taki, że wcześniej mało kto płacił minimalną a teraz będą płacić minimalną wszyscy, nie wiem czy rozumiesz zależność od naturalnie rosnącego wynagrodzenia a likwidowania biedy ustawą która to przyniesie odwrotny skutek
  • Odpowiedz
@pan_bogus: no teraz nie bo władza się zmieniła i fachowcy są na miejscu ale ostatnio to było blisko, największa inflacja w Europie, najdroższa energia w Europie, najdroższe wydobycie węgla na świecie, największa ilość upadłości przedsiębiorstw, brak sojuszników gospodarczych, tak źle nie było od transformacji
  • Odpowiedz
@oxymirek: minimalna podwyżka +18%, ja dostałem tylko +4%. Za kilka lat, jeśli minimalna rosła by w takim tempie, będziemy wszyscy zarabiać tyle samo. :(
  • Odpowiedz
Ten kaczynski jest aż tak głupi i nie wie jak działa gospodarka czy świadomie gra do czyjejś bramki i to nie jest Polska bramka


@Kroledyp: nie zauważyłeś, że POPiS realizuje agendę globalistów?
PO robi to bardziej otwarcie, zachęcając do "nowoczesności" i "postępu" w stylu 100 płci, importu dzikusów, czy przepychania cenzury pod pretekstem "mowy nienawiści".
PiS zaś robi to na zasadzie odwróconej psychologii (ang. reverse psychology) - tak obrzydzając to
  • Odpowiedz
@Kroledyp: już katastrofa, wszystko idzie do piachu, koniec świata, istny armageddon. Polska, 21. największa gospodarka świata umiera ostatecznie, a biedni przetsiembiordzy nie dadzą rady zapłacić kilka stówek więcej przy rekordowych marżach i bezrobociu 3%.
  • Odpowiedz