Wpis z mikrobloga

Minęło kilka dni testowania Nokia Streaming Box 8000. Do tej pory korzystałem z TV Box 2s od Xiaomi. Jestem w pełni zadowolony.

Plusy które zauważyłem: pomimo że obydwa urządzenia mają podobne parametry, 2gb ram, to xiaomi po uruchomieniu przez jakiś czas się "dusiło" zanim wszystkiego sobie nie wgrał. Apki odpalały się z lekkim opóźnieniem. W Nokii nie ma czegoś takiego - wszystko działa płynnie od momentu włączenia. Możliwe że znaczenie ma też to, że xiaomi działa na google tv a nokia na android tv.

Pilot: wolałem od xiaomi bo był mniejszy i miał tylko to co potrzebne. Nokia ma dużego pilota z wieloma guzikami których nie potrzebuje, pilot jest cięższy, podświetlany ale nie używam tego bo nie oglądam tv po ciemku. Ale fajnym ficzerem jest guzik z gwiazdką gdzie mkzna podpisać dowolną apke i po wcisnieciu na wyłączonym urządzenia od razu uruchamia się ta apka, w moim przypadku tivimate.
Jeszcze jedna zaleta tego pilota - po naciśnięciu i przytrzymaniu głośności wzrasta albo maleje aż puścimy. W xiaomi to tak nie działało - trzeba było naciskać guzik tyle razy o ile chcieliśmy głośniej ciszej.

Dzisiaj wszedł nowy update systemu i dodali nowe zakładki shop itp. Oby nie zaczął zamulać. Narazie wszystko ok. Więcej spostrzeżeń nie mam, używam tylko dwóch apek tivimate i Youtube. Chromecast też działa bez problemu.

#iptv
johny-kowalski - Minęło kilka dni testowania Nokia Streaming Box 8000. Do tej pory ko...

źródło: 23f496fcbdc44148addce65c43eee6f9

Pobierz
  • 15
@johny-kowalski: Mam parę pytań:
1. Jaka wersja Android TV tam jest?
2. Czym się różni Google TV od Android TV?
3. Czy możesz instalować apki spoza sklepu play?
4. Jak prędkość internetu po kablu na tym urządzeniu?
5. Pilot jest na podczerwień czy bluetooth?
6. Czy po przebudzeniu uruchamia ci się od razu tivimate jeśli był ostatnio używany, czy musisz klikać ten przycisk z gwiazdką?
@Patryk4
1. Podałem wyżej zrzut z systemu - tam jest napisane 10. Zakładam że to wersja systemu ale pewien nie jestem. W Xiaomi było napisane Android TV 11.
2. Obydwa mają podobne/te same funkcję i wygląda to też podobnie. Jak Xiaomi startował to był napis Google TV. Czytałem trochę o tym i ogólnie jest z tym burdel jak to zwykle bywa u google - wprowadzają uslugi, zamieniają, dublują, usuwają i tak to