Wpis z mikrobloga

#lewus podał swoje zarobki za 2023: 310k przed podatkami, po podatkach jakieś: ~250k

Żeby w ogóle móc to porównywać, to trzeba mieć skalę porównawczą. Poszukałem i znalazłem:

https://socialblade.com/youtube/c/lewuslol

1,083rd
COUNTRY
RANK Poland

Czyli #lewus jest prawie TOP 1000 #yt w Polsce. Kurde, bardzo duży ten jego kanał jest - nigdy bym nie podejrzewał, że aż tak duży.

Ogólnie to 250k na rękę Lewusa jest za:
- jego kanał #twitch (jego twitch jest dość mały, średnia widzów jakieś ~400). Ale teraz sprawdziłem i jednak ta średnia widzów zaledwie ~400 daje mu TOP 156 w Polsce :O
- 3 kanały #youtube - TOP 1083, TOP 2300, TOP 1 891

Tutaj widać prawdziwą potęgę #it

Weźmy seniora IT 25k netto na b2b. Po podatkach da to ~240k na rękę rocznie.

Także taki senior IT mogguje kogoś, kto jest jednocześnie TOP 156 na Twitchu i TOP 1000 na Youtube.

Coś niesamowitego.

Także żadne jutuby ani tłicze, a #pracait ;)

https://youtu.be/VLPYo67cyJs?si=5X0oR08Kb6FGXW9h&t=1760 (29:20)

#programowanie #kariera #praca #programista15k #zarobki
haha123 - #lewus podał swoje zarobki za 2023: 310k przed podatkami, po podatkach jaki...
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
on robi po 50k wyświetleń na film


@styxu: to tak nie działa mordeczko. Weźmy chociażby sargetheplayer: https://www.youtube.com/@SargeThePlayer/videos

Co tam widzisz? 5-10k wyświetleń na film.

Czyli co? Nikt go nie ogląda? Sarge to jakiś maluteńki kanał na Youtube?

Błąd, potężny błąd. Po wejściu w szczegóły jego kanału zobaczymy łączną liczbę wyświetleń:

673 376 169 wyświetleń

Prawie 700 milionów. Co daje mu TOP 148 w Polsce.

Na wielkość youtubera nie patrzy się perspektywą
  • Odpowiedz
@haha123: nie, na wielkość youtubera patrzy się przez wiele pryzmatów. Jeśli ktoś robił po milion wyświetleń per film w 2013 roku, a teraz robi po 2 tysiące, to już nie jest dużym youtuberem, a byłbym dużym youtuberem, chociaż oczywiście liczby wskażą co innego.

No i co, że social blade? TOP youtuberami można nazwać tych z TOP 100, może TOP 200, ale nie TOP 1000 w Polsce. Lewus trafia swoim contentem w
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli ktoś robił po milion wyświetleń per film w 2013 roku, a teraz robi po 2 tysiące, to już nie jest dużym youtuberem, a bardziej umarłym.


@9Japko9: a jak jakaś gra miała premierę 10 lat temu i przez ten okres czasu sprzedała się w ilości 60 milionów kopii, to jest to umarła gra, bo teraz mało ludzi ją kupuje? Czy też jest to gra z jednym z najwyższych wyników sprzedażowych w
  • Odpowiedz
@haha123: Jeśli jest grą online i nie ma aktywnych graczy, to jest umarłą grą. Takiego stwierdzenia się właśnie używa, jak jakaś gra była chętnie grana i w końcu "umarła".
  • Odpowiedz
@haha123: ale surge nagrywa od 11 lat, on #!$%@? zarobił przez pierwsze lata bo monetyzacji wtedy w ogóle nie było, więc tamte wyświetlenia nie równają się obecnym. I nie, żadne wyświetlenia nie zrobią identycznego hajsu bo liczy się RPM który częso jest różny, i zależy od przede wszystkim od tematyki kanału i filmiku. I po za tym jego kanał nie jest TOP1000, tylko jakieś TOP4400 Polski według socialblade.
  • Odpowiedz
@haha123: dołączam się do pytania - kto to jest? Te jego kanały mi się nigdy nawet w proponowanych nie pojawiły a ty mi tu wmawiasz że on jest w jakimś top.

Wydawało mi się że oglądam mainstream e rodzaju bez planu, globstory, reduktor szumu albo Ziemkiewicza a ty mi z jakimś lewakiem przepraszam lewusem wyjeżdżasz. A twitch to nie jest dla dzieci do transmisji grania w Minecrafta?
  • Odpowiedz
@haha123: tez do niedawna sie dziwilem liczbom z twitcha ale tam czesto tak jest ze 2k widzów średnio to jest topka a obserwujących możesz mieć nawet i 160k a przeklada się to na 1.5-2.5k średniej widzów. Dlatego teraz wiekszość streamerów robi skróty streamówi i wrzuca na yt żeby to domonetyzować a krótkie shoty lecą w shorty albo IG/tik tok żeby zasięgi łapać, na pewno robi tak kasix i ten jej chlop
  • Odpowiedz