Wpis z mikrobloga

@BArtus: z tego ostatniego wynika też wada – jest tam tak mało oprogramowania, że gdy ktoś zadaje ci takie pytanie, to mało prowdopodobne, byś nie miał.
@BArtus: @mkljczk Jest masa np gier robionych natywnie pod Linux, które ani ruszą na obecnych dystrybucjach. Tu brakuje biblioteki, tu zerwano kompatybilność wsteczną, tam pakiet nie jest aktualizowany od wielu lat... tymczasem ja uruchamiam Heroes 3 na Windows 11.
Gdyby kompatybilność działała jak na memie, to nigdy nie powstawały by projekty jak MATE czy Trinity, tylko ludzie by sobie siedzieli na GNOME 2 czy KDE 3 ¯\(ツ)/¯
instalowanie i uruchamianie programów pisanych pod win 9x na windows 10 to niezapomniana przygoda i mnóstwo atrakcji


@dqdq1: Czytałem że MS nie wypuścił Windowsa 9 tylko 10 bo programiści zamiast pisać
if (NazwaSystemu = "Windows 95" || NazwaSystemu = "Windows 98")
SystemNieobsługiwany

to pisali
if (NazwaSystemu.Contains(Windows 9))

i wiele programów nie działało by na Windows 9
@BArtus: no śmieszne śmieszne, mam 5TB rzeczy zaszyfrowanych cryptkeeperem, a teraz sobie zainstalowałem nowe ubuntu. Da się to ogarnąć, no ale trzeba kombinować.
@BArtus:
MacOS super dla grafików edycji filmów czy jak masz ekosystem Apolla i tylko Instagram i stołowanie w necie dla ciebie.
Linux na serwery fajny ale na codzien lipa. Chcesz edytować plik ? Terminal. Instalować/uruchamiać apke credentiale. Samo instalowanie to też komendy i majstrowanie przy plikach konfiguracyjnych.
Windows ? Instalujesz i działa :D To nie czasy co że się co chwilę wywalal od 7ki Windows wymiata.
I se pan pogrzebiesz ,
@niebadzogrem: Nie chce brzmieć jak fanatyk linuxa, ale...
Chcesz edytować plik? Kate, preinstalowany notatnik
Chcesz instalować apki? Sklep z aplikacjami, niemal na każdej dystrybucji. Klikasz instaluj, podajesz hasło i za kilka minut jest.

Czasy się zmieniły :D
Gdyby kompatybilność działała jak na memie, to nigdy nie powstawały by projekty jak MATE czy Trinity, tylko ludzie by sobie siedzieli na GNOME 2 czy KDE 3


@L3gion: MATE i Trinity istnieją po to by dalej te środowiska rozwijać, nie po to, żeby je po prostu uruchamiać. Akurat X.Org z kompatybilnością wsteczną stoi na dobrym poziomie i nawet uruchomienie aplikacji X11 z ubiegłego wieku nie stanowi problemu na najnowszej wersji X.Orga.
Czytałem że MS nie wypuścił Windowsa 9 tylko 10 bo programiści zamiast pisać


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: To akurat jest prawdopodobnie mit. Chociażby taki kod nie uwzględniałby Windowsa ME, który też bazował na DOSie podobnie jak 95 i 98, a jak coś z jakiegoś powodu miało nie wspierać Windowsa 95 i 98 to ME raczej też nie powinno. Ponadto tryb kompatybilności w Windowsie zmienia raportowaną wersję, więc nawet jakby faktycznie jakiś program sprawdzał w
Chcesz edytować plik ? Terminal. Instalować/uruchamiać apke credentiale. Samo instalowanie to też komendy i majstrowanie przy plikach konfiguracyjnych.


@niebadzogrem: Możesz edytować z poziomu graficznego edytora tekstowego, ci debile nawet tego nie sprawdzają! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@L3gion

Jest masa np gier robionych natywnie pod Linux, które ani ruszą na obecnych dystrybucjach.

W twoim przykładzie to nie problem ༎ຶ⁠⁠༎ຶ