Wpis z mikrobloga

@gibbs: No właśnie, Valve zaprojektowało Decka z myślą o tym że ma się na tym pykać też w pecetówki które nie zostały skrojone pod pada Xbox, i to co tam zrobili to jest ideał. Dwa touchpady, a sterowanie konsolowe wciśnięte na jednej linii na samej górze.

A Anus tak na odwal się wpieprzył 1:1 sterowanie Xboxowe i #!$%@? wielka konkurencja dla Decka, bo jak zwykle konkurencja kopiuje udany produkt, ale za
supra107 - @gibbs: No właśnie, Valve zaprojektowało Decka z myślą o tym że ma się na ...
  • Odpowiedz
@supra107: Touchpady w SD to gamechanger grania, często używam ich zamiast analoga, a przy dobrej konfiguracji można touchpadem i żyroskopem grać tak precyzyjnie jak na myszce. Osobiście zamiast rogala to wolałbym sobie kupić zwykłego mocnego laptopa niż mieć laptopa w obudowie pada który ma sens tylko wtedy kiedy jest podpięty do huba.
  • Odpowiedz
@EpicElliot: No właśnie, a Deck to Deck. Jak jakaś firma może stracić kasę bez gniewu inwestorów, eksperymentują, tworzą coś nowego, i powstają takie cuda techniki jak Steam Deck. A tak? Musi być super bezpiecznie bo inaczej gilotyna. Laptop z padem od Xboxa w jednej bryle i fajrant. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
bawiłem się tym w sklepie i palce aż same szukały touchpadów... Niestety mocno tego brakuje


@gibbs: osobiście nie odczuwam braku touch padów tak choć oczywiście fajnie jakby były. Bardziej upierdliwe jest korzystanie , klawiatury ekranowej bo to jednak nie telefon i wygoda takiego rozwiązania jest niska. No ale też nie do tego to służy.

Osobiście zamiast rogala to wolałbym sobie kupić zwykłego mocnego laptopa niż mieć laptopa w obudowie pada który
  • Odpowiedz
@szejk_wojak ja swojego rogalika mam od dwóch tygodni i w pełni podzielam Twoje zdanie. To świetny sprzęt i jeżeli ktoś planuje zakup to zdecydowanie polecam. Cyberpunk działa bez większych zastrzeżeń, emulacje switcha to istne złoto, gierki z gamepassa zarówno w chmurze jak i po zainstalowaniu działają świetnie. Wczoraj wrzuciłem #chiaki, żeby sprawdzić jak działa strumieniowanie z ps5 i też było spoko.
  • Odpowiedz
  • 0
te eGPU pasuje też do niektórych ich laptopów i można by zbudować sobie taki fajny zestawik, który może nie ma sensu, ale jest fajny i gadzeciarski


@Glacial: i drogi jak sam #!$%@? xD jakby do tych przystawek można było wsadzić swoje GPU to inna rozmowa ale bulic pierdylion cebulionow za okrojoną (bo to laptopowe wersje są) i nie upgradowalną kostkę to nie dla mnie
  • Odpowiedz
@supra107: Bez kitu nazywanie Asusa konkurencją dla Decka to nieporozumienie. Asus kompletnie nie zrozumiał dlaczego Deck jest takim sukcesem i że wrzucenie mocarnych bebechów to nie wszystko. To już ten nowy Lenovo prędzej stanowi jakąś konkurencję bo ma kilka ciekawych rozwiązań, ale nadal na tle Decka wypada bardziej jako ciekawostka, fajny gadżet, chociaż z jakimś potencjałem.

Gdyby w Lenovo wpakowali nieco słabsze bebechy w zamian za lepszy soft i ekran OLED
ladykagami - @supra107: Bez kitu nazywanie Asusa konkurencją dla Decka to nieporozumi...

źródło: 61rEb2s85pL

Pobierz
  • Odpowiedz
@ladykagami: To częsty problem jak na rynku pojawia się jakiś nowy hit i wszyscy też chcą na tym zarobić. Księgowi mówią że mamy zrobić coś takiego bo to się sprzedaje, ale nikt nie rozumie dlaczego to coś jest hitem i co zrobić aby ich opcja była faktyczną konkurencją. Tylko trend i na hejnał robimy COŚ bo jak ich się sprzedaje to nasze też.

Z resztą wystarczy popatrzeć na wszystko co robi
  • Odpowiedz
  • 0
Bez kitu nazywanie Asusa konkurencją dla Decka to nieporozumienie. Asus kompletnie nie zrozumiał dlaczego Deck jest takim sukcesem i że wrzucenie mocarnych bebechów to nie wszystko.


@ladykagami: No to dlaczego wg Ciebie SD jest sukcesem? ze niby Steamos?
  • Odpowiedz
Dwa touchpady, a sterowanie konsolowe wciśnięte na jednej linii na samej górze.


@supra107: Touchpady sa w mniej wygodnym miejscu niz sterowanie konsolowe. Jak dla mnie są spoko dodatkiem, ale to jednak przy graniu w gry obslugujące padal gra się na SD najlepiej i na pewno nie jest to rzecz, dla ktorej warto kupic SD.
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: Ogólny stosunek ceny do jakości, zwłaszcza po premierze OLEDa. Deck jest dobrze przemyślany, ma odpowiednią moc na to na ile pozwala korzystać bateria. Ma bardzo przydatne touchpady. Idealny kompromis między ceną, możliwościami i czasem pracy.

Do tego w grach o niskich/średnich wymaganiach poradzi sobie lepiej od konkurencji bo nie dość że może zjechać z poborem mocy aż do 3W (chociaż poniżej 5W mało co jest grywalne) to czym niższy pobór
  • Odpowiedz