Wpis z mikrobloga

Mirki z #frontend #html #css ktoś mi jest w stanie pomóc? Mam taki problem, że mam grupę select z opcjami i pierwsza opcja służy mi jako placeholder, dopisałem do niej hidden i selected, ale problem jest taki, że inne placeholdery w formularzu mają szary kolor, a ta w rolce z wyborem jest czarna. Wie ktoś jak to ustawić w css żeby ta opcja domyślna wyświetlała się na szarno, a reszta na czarno? #pytaniedoeksperta #studia #studbaza
  • 7
@Veni: to jest ten sam efekt jak mirek wyżej zaproponował, wydaję mi się że źle tłumaczę, więc spróbuję inaczej. Powiedzmy, że mam listę rozwijaną i pierwsza opcja (ta domyślna) jest wyświetlana na szaro, ale już w tym polu które widzi użytkownik, a nie po rozwinięciu listy. Jest możliwe coś takiego do osiągnięcia samym css?
@Veni: dzięki, próbowałem już wszystkiego, z html i css jestem zielony, a prowadzący dość specyficzny i daje dziwne zadania na zaliczenie projektu typu: strona internetowa + formularz rejestracyjny, ale do stylowania można używać tylko css i czasem trafi się zadanie którego nie można wykonać bez JS