Wpis z mikrobloga

Potrzebuje zlozyc kompa stricte do pracy graficznej i animacji, Photoshop i After Effects do kwoty max 6K i po malych poszukiwaniach poskladalem cos takiego, czy dobre to bedzie? 0 grania czy OC, tylko praca.

- Intel Core i7-14700KF
- Thermalright Peerless Assassin 120 SE
- G.Skill TridentZ DDR4-3200 C14
- GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti WindForce 2 OC - 8GB
- MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI DDR4
- Samsung 980 Pro SSD - 1TB
- PSU 750 Gold

#pcmasterrace #komputery #grafika #aftereffects #photoshop #adobe #edycjafilmow #edycjavideo
  • 11
  • Odpowiedz
@havocki: @ReeceWithouterpoon @Szala photoshop/ae nie korzysta nawet z połowy ficzerów, które posiadają GeForce 2xxx-4xxx i odpowiedników od AMD.
Liczy się tylko wsparcie OpenCL i mocny procek, dlatego procek zostaw jaki masz a co do karty, to w zupełności wystarczy 3060 lub 4060, ewentualnie intel Arc, bo starsze karty miały najlepsze wsparcie to tej biblioteki i miały lepsze wyniki niż karty od AMD/Nvidia..
Dopłacanie do mocniejszych kart nie ma sensu, bo nie
  • Odpowiedz
  • 0
@havocki tak, te ~do 10% lepiej w benchmarku, bo PS zależy głównie od wydajność jednego wątku. A Intele potrafią do 6GHz nawet się rozpędzić.
Ale to czego benchmarki ci nie pokazują to temperatury i pobór mocy przy takiej pracy.

Dla porównania amd na 65W wcale nie jest dużo wolniejszy (patrz 9:20):

https://youtu.be/VtVowYykviM?si=WsFN2_w6WJ9pK6TQ

Dlatego tak jak mówiłem - ja bym wybrał inaczej, bo:
1* PS i AE to nie są jakiegoś typu zajęcia,
  • Odpowiedz
  • 1
@majk3l: ogolnie obecnie mam lapka do tego i jest to i7 10750H + 32GB ram + Quadro T2000. W photoshopie powiedzmy ze wszystko dziala jak trzeba ale w AE to juz jest gorzej, zamula strasznie, wolno renderuje filmy oraz preview. Poprosilem szefa o kase, daje 6k na kompa ale mam sobie sam ogarnac specyfikacje ;) W przypadku mojego obecnego lapka mam wrazenie ze to po czesci wina SSD bo AE lubi
  • Odpowiedz
- Thermalright Peerless Assassin 120 SE


@havocki: Nie wiem jak dokładnie wygląda twoja praca, ale jeżeli cpu będzie wykorzystawany "w całości" i w dłuższych okresach czasu to raczej zastanowiłbym się nad AiO 360mm.
Gdyby chodziło tylko o granie to Peerless spokojnie ogarnie, ale pod długim i intensywnym obciążaniem cpu pewnie zacznie throttlować. No chyba, że będziesz się bawił w undervolting, żeby trochę poprawić domyślne ustawienia i temperatury.
  • Odpowiedz