Wpis z mikrobloga

Przeskoczyłem z D7200 na Z8 (można zadawać pytania) #nikon
Ale ja nie o tym:
nie
ogarniam
podniecania się
klatkarzem RAW
WINCYJJJJ FPS!!!!

Serio, idę trochę na ptaki popolować i tak z godziny strzelania przychodzę z 1000 zdjęć, które potem trzeba zaimportować, odfiltrować, wybrać najlepsze z 10 takich samych. I tak 2h na obrabianie zdjęć schodzi. Z8 potrafi strzelać w 20 klatkach, ale serio, 10 - 15 to jest aż nadto wystarczające. Niby to Z8 ma dostać 30 klatek w nowym oprogramowaniu ()

A już tym bardziej takie #sony A9 III - które to strzela 120 FPS RAW. No kto ma to potem ogarnąć?! ()

Co do oprogramowania takiego jak #lightroom, to serio, trzeba mieć dobrze wypracowany workflow aby się w tym ogarnąć. I to niestety jest manualny flow, tam to powinni zainwestować moje ciężko zarobione liry, aby dodać automatyczną detekcję duplikatów, rozmazów, pustostrzałów itp. Nosz, niech chociaż obecny flow zrobią szybki, bo importowanie i budowanie standardowych podglądów trwa wieki, a wbudowane zbyt gubią detale.

#gownowpis #fotografia
  • 3
@trzeci przecież możesz ustawić mniejszy fps.
A swoją drogą, to że Ciebie denerwuje duża ilość klatek na sekundę, to nie znaczy że inni nie kupią tego sprzętu tylko ze względu na to. Czasem ruch głowy, spojrzenie czy jak w przypadku niektórych ptaków moment spotkania dziobu z tafla wody jest dużo prostszy do osiągnięcia niż przy 6fps.

Po przesiadce z D750 na Sony a73 irytuje mnie w systemie Sony tyle, że gdyby to
via Android
  • 0
@BRYN0L bateria ssie, jak d7200 nie pamiętałem że mam baterie, moglem zostawić włączoną kamerę na tydzień i działała, tutaj po godzinę trzeba wymieniać.
Wizjer jest w pytkę. Można go ustawić na 120fps.

Nie pisałem tego, aby zniechęcić do z8, ale po to aby uświadomić, że klatkaż nie jest aż tak spoko z praktycznego aspektu