Wpis z mikrobloga

@inny_89: Coś tutaj jest grubo nie tak, ale szanuję, za pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. Co to za astro sprzęcik?
btw. nawet słabym (wrecz zabawkowym) sprzętem można uzyskać fajne efekty, tylko zamiast pojedynczych klatek nagrywa sie filmy, z ktorych program wybiera najlepsze klatki i je usrednia usuwajac szumy (np. z atmosfery).
Ponizej fotka ze smartphona zlozona z chyba 10 klatek, balkon na parterze, centrum Poznania.
BassGru - @inny_89: Coś tutaj jest grubo nie tak, ale szanuję, za pierwsze kroki w te...

źródło: Zdjęcie WhatsApp 2023-07-30 o 16.06.09_a6f8ca54

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BassGru nie no wiem xD

Ten wpis to takie heheszki.

Syn dostał Celestrona travel 70 i fakt faktem zacząłem się tym bawić ale za foto jeszcze nie nie biorę. Na razie to poważny problem miałem z tym że szukacz daje "odwrócony" obraz xD także mam najpierw podstawy do ogarnięcia
  • Odpowiedz
@inny_89: Spoko teleskopik, 70/400 to troche dziwny rozmiar, ale jest OK. Ogarnij z młodym Jowisza, teraz widac go juz od 17 przez prawie cala noc. Z ciekawych spraw na niebie teraz to 'miecz' Oriona (M42), duza i jasna mglawica widoczna nawet golym okiem. Dokup jakis okular 4-5mm (ok. 250-300zł) i bedziesz mial wtedy max zoom z tego sprzetu.

PS Mam nadzieje ze ustawiles dziecku oś szukacza i teleskopu zanim kazales mu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BassGru no i trafiłeś w punkt. Bo trochę sam się z tego śmieje jak duży rozjazd najpierw zafundowałem sobie między szukaczem a teleskopem. :D

Na razie to sobie zamówiłem filtr bo przy takiej pełni jak dzisiaj to na księżyc nie za bardzo da się patrzeć.

No właśnie jeszcze jakiś okular 4mm bym chciał mieć ale to coś na przyszłość.

Syn na razie jeszcze sam nie ustawi teleskopu (mam wielką nadzieję, że kiedyś
  • Odpowiedz
@inny_89:
1. Jaki filtr? Tylko polaryzator ci tutaj zrobi robote zeby obraz wyciemnic. Nie wiem jak moon glow czy podobny - nie uzywalem. Pamietaj ze jasnosc teleskopu redukujesz wkladajac co raz to krotsze okulary, bo zawezasz pole widzenia i ilosc swiatla wpadajacego do oka.

Jedna uwaga, ksiezyca przez teleskop z taka swiatlosila (400/70 = 5.7) nie powinnismy ogladamy w pelni zeby nie uszkodzic oczu. Poza tym najciekawsza jest zawsze granica oswietlonej
  • Odpowiedz