Wpis z mikrobloga

Jakie buty polecacie do 600-800 zł dla średnio zaawansowanego, który jeździ tylko po wyznaczonych trasach i czasami se poskacze?
Każde wypożyczone buty powodują u mnie po 2-3h jazdy drętwienie od achillesow do stóp i uciski w achillesach, do tego ból śródstopia, brałem rozmiary i mniejsze i większe i to samo. Nie wiem czy to kwestia butów z wypożyczalni czy to że mam krzywe kikuty
#snowboard
  • 9
  • Odpowiedz
@g0rzki: Nie wiąż ich na maxa. Jak masz BOA, to na prawdę łatwo przesadzić. Ze sznurowanymi też się da, ale trzeba się już postarać.

Butów za 800 zł nie kupisz nic godnego polecenia, jedynie najniższe modele, sznurowane. Czekaj na przeceny w kwietniu i miej nadzieję, że znajdziesz rozmiar.
  • Odpowiedz
@g0rzki: poniżej 1000zł ciężko będzie znaleźć coś porządnego (może jakieś zwroty czy używki). Polecam buty nitro bo są solidne i bardzo wygodne - np nitro Venture Pro. Vans, K2 też robią porządne buty, wyższe modele burtona, Ride, czy 32 też będą ok. (ale to już wyższy budżet). jak juz kupiszi i buty będą niezupełnie pasować, to warto iść do boot fittera, wygrzać linery, wymienić wkładki itp.
Generalnie warto wydać więcej na
  • Odpowiedz
@g0rzki: nie wiem jak w nowościach, ale jeździłem w Salomon launch - nie boa tylko ich system sznurowania. Jako relatywnie tanie i miękkie buty - dla mnie dość dobra opcja. Niestety po kilku sezonach będą miękkimi kapciami nadającymi się do wymiany.

Jakbym brał boa to tylko podwójne - pojedyncze mialem w butach DC dla mnie się nie sprawdziło: stopa latała luźno, a tylko brak dopływu krwi przy mocniejszym dopięciu.
  • Odpowiedz