Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki,

Planuję dodać do aplikacja 2FA. Chce osiągnąć coś na zasadzie, że łącze sobie danego usera z jego aplikacją na telefonie np. Google Authenticator lub Microsoft Authenticator. Następnie przy wywołania niektórych endpointów na backendzie będę wymagał kodu z apki, albo triggerował zgody na aplikacji.

Całkowicie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, może ktoś to przerabiał i dałby znać jak wygląda workflow czy muszę zakładać konto na azure albo google cloud, bo na razie nie mam pojęcia z której strony się za to zabrać.
Apka angular + c#

#programowanie
  • 12
aplikacja 2FA


@egzo2: nie rozumiem czemu zadajesz to pytanie tu a nie np. do chatGPT na openai? Jeżeli zadajesz takie pytania tutaj to mam wrażenie, że nie nadajesz się na programistę:) na czacie dostaniesz ogólną instrukcję step by step a szczegóły wyciągniesz z google
  • 0
@fujiyama nie nie Mirku mi nie chodzi logowanie zew. providerem to mi działa. Chce do aktualnego konta dołożyć opcjonalnie MFA i wywoływać tylko na te endpointy na które sam chce
@egzo2: Nie trzeba nigdzie zakładać konta, 2FA jest całkowicie offline. Generujesz klucz na backendzie (na podstawie którego najczęściej się generuje QR code i wyświetla się go userowi), user skanuje ten klucz i na podstawie tego aplikacja już generuje kod, który już jest nam znany np z google authenticator. Wszystko rozbija się o algorytm który generuje klucze. Wygenerowany klucz na backendzie zapisujesz do bazy i potem przy jakiejś akcji tym samym algorytmem
  • 0
@Coreq aaaa czaje czyli user dodaje sobie wygenerowany klucz do 2FA i potem podczas autoryzacji dostaje jego kod i sprawdzam czy jest okej?
@egzo2: Tak, masz wtedy 2 klucze. Ten wygenerowany za 1 razem i ten z apki authenticatora który jest ważny przez krótki czas. Za pomocą tych 2 kluczy jesteś w stanie sprawdzić czy wszystko jest okej.
@egzo2: Tak naprawdę to jest drugie hasło (albo klucz jak kto woli) i na jego podstawie oraz aktualnej daty generuje się kod dostępu. Taki klucz musisz sobie u siebie zapisać w bazie plain textem.
  • 0
@Jacek12: ta już czaje zamysł i koncepcje o takie rozeznanie tematu chodziło mi w moim pytaniu, implementacja nie wygląda na trudną. Bałem się tylko, że będę musiał robić usługi w azure/gc