Wpis z mikrobloga

Mam SynologyDS218j, którego używam do backupów (mirror dysków z PC), dysk 4TB już prawie zapełniony, więc dokupiłem nowy 8TB, ale za nic nie jestem w stanie rozszerzyć rozmiaru wolumenu. Dysk jest dodany do puli pamięci, wszystko niby działa poprawnie, a nadal mam tyle miejsca ile miałem.

#nas #synology #qnap #chmura #technologia #komputery #serwispc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta #pc #serwery
TheCompany - Mam SynologyDS218j, którego używam do backupów (mirror dysków z PC), dys...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@TheCompany: Co kolwiek to za gowno jest hybrid raid, zapewne dysproporcja w rozmiarach obu dyskow jest powodem, ale poczytalem bym co to za gowno rozwiazanie ten hybrid raid :)
  • Odpowiedz
@TheCompany: w tym przypadku to działa podobnie jak RAID1, więc tyko zabezpieczasz dane z pierwszego dysku. Jak Zabezpieczenie Ci niepotrzebne, to zmień na RAID0 - będziesz miał wtedy dostępne około 10TB. Proces zmiany kasuje dane, więc przed ewentualna zmiana przenieś je gdzieś indziej.
Ewentualnie wymień mniejszy dysk na kolejne 8TB i wtedy będziesz miał około 7.5TB.
  • Odpowiedz
więc dokupiłem nowy 8TB, ale za nic nie jestem w stanie rozszerzyć rozmiaru wolumenu.


@TheCompany: jak już jasno wyjaśniono musisz kupić kolejny 8TB by mieć 8TB pool ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz