Wpis z mikrobloga

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol jak za 10 zł w jedną stronę w centrum do roboty taryfa dojeżdżasz to nasz 400 zł miesięcznie na dojazdy. to jest kwestia indywidualna bo nie ma dwóch ludzi co mają takie same koszty za auto w miesiącu, ale 400 zł miesięcznie za wszystkie koszty związane z samochodem to jest tyle co nic, nie mówiąc o tym że jeszcze na start musisz zainwestować duża sumę żeby w ogóle to auto posiadać,
@KarmelowyJeremiasz dajmy nawet 3, 4km, będziesz miał 600 zł miesięcznie to i tak jak się zliczy wszystkie koszty posiadania auta to jest mało. To chyba tylko jak masz oszczędne auto za gotówkę, mega farta, że kompletnie nic ci się w nim nie pasuje, max zniżek i darmowy parking pod chata i pracą to ci wyjdzie taniej.
dajmy nawet 3, 4km, będziesz miał 600 zł miesięcznie to i tak jak się zliczy wszystkie koszty posiadania auta to jest mało.


@krucjan: mocno watpie, zalozmy obliczenia dla 4km w jedna strone:
Taxi - (7 pln + 3km x 3 pln) x2 x22 = 704 pln (w skali roku 8448 pln)

Koszty samochodu, zwykly 15 letni miejski benzynowy dupowoz z malym silniczkiem:
- OC jakies 400-800 pln
- 176km miesiecznie (8l/100,
@KarmelowyJeremiasz przy 15 letnim aucie myślę że nawet przy tak małej eksploatacji to 2-3k rocznie u mechanika zostawisz. Do tego dolicz parkingi, myjnie. I wyjdzie ci, że oszczędziłeś ze 100 zł miesięcznie na tym aucie. A liczysz tak jak powiedziałem wariant optymistyczny, że masz auto za gotówkę z niskimi spalaniem i niskim ubezpieczeniem. Teraz weź pod uwagę, że to auto pierwszej czy później będziesz musiał wymienić, albo się zesra na ament. Policz
przy 15 letnim aucie myślę że nawet przy tak małej eksploatacji to 2-3k rocznie u mechanika zostawisz.


@krucjan: raczej watpie, chyba ze ktos ma wyjatkowego pecha i sie ciagle cos sypie

Do tego dolicz parkingi, myjnie


@krucjan: oprocz centrum nigdy nie placilem za zaden parking, a jezeli ktos jezdzi tylko w centrum i strefach to imo znacznie taniej i szybciej jezdzic tramwajami za 70 ziko miesiecznie

Generalnie uwazam ze w
@krucjan 10zl za taryfę to jest, popraw się jeśli się mylę, kurs 2 km w dzień? Masz w city 7zl za trzaśnięcie drzwiami w co masz wliczona jeden kilometr i 3zl za km. To już lepiej się przejść te 2 km. Kto w ogóle ma tyle do pracy w tym mieście? Pół promila mieszkańców? Luksusem jest w Szczecinie dojazd do pracy ok 5km co daje ci ok 20 zł za jeden dojazd.