Wpis z mikrobloga

Hej, mój case - wyjeżdżam raz w roku na 2-3 miesiące z Polski, mam mieszkanie i chciałbym je jakoś zabezpieczyć. Przed ostatnim wyjazdem kupiłem XIAOMI SMART CAMERA C300 żeby mieć wgląd w mieszkanie (wykrywa ruch), ale to rozwiązanie jest reaktywne, nic mi z samego powiadomienia. Potrzebuję czegoś zautomatyzowanego dlatego zastanawiałem się dodatkowo nad czujnikiem otwarcia drzwi + sygnał dźwiękowy. Czy bramka #aqara + czujnik będzie dobrym rozwiązaniem (jeżeli tak to która wersja)? Czy może jest coś od #xiaomi do czego mógłbym posiadaną kamerę podpiąć? Nie zamierzam systemu rozbudowywać, potrzebuję czegoś prostego, tylko i wyłącznie do tego zastosowania. #homeassistant
  • 4
  • 0
@WMPP: Chyba nie ma tutaj wiele do rozważania - bramka wpięta w sieć, kamera również (traktuje jako coś dodatkowego, głównie zależy mi na czujniku otwarcia i wywołaniu alarmu), czujnik otwarcia drzwi na akumulatorki.
@tmk_w: to w takim razie musisz oprzeć rozwiązanie o sieć zigbee. Tagujesz home assistant, więc dobrze jest znaleźć zigbee gateway które na pewno będzie dobrze pracować z zigbee. A potem to już czujniki do wyboru do koloru, a dzięki ha ustawisz sobie np. Wysłanie obrazu z kamery jak czujnik wykryje że się otworzył.