Wpis z mikrobloga

Mirki z #szwajcaria
Jakieś protipy przed wyjazdem tam na #narty?
Co powinienem wziąć, kupić, o czym pamiętać?
Wiem już by wyłączyć neta w telefonie, że kg kurczaka kosztuje 160zl XD ale jest limit wwożenia mięsa do 1kg.
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@who_cares2 sam nocleg z karnetami wychodzi podobnie jak w Polsce bo karnet mam w cenie noclegu, bilet lotniczy dosłownie wyszedł 120zl w jedną stronę. Jedynie na miejscu drogo
  • Odpowiedz
@MrBeast: Panie Mister, Pana przecież stać ;)
Cena za bilet super - to jakaś oferta last minute czy jak znalazłeś?
Bo od jakiegoś czasu chcę tam wrócić ;)

Szukaj Lidlów i Coopa - tam jest ciut taniej.
Ale racja - ceny są szwajcarskie.
  • Odpowiedz
@MrBeast: Ubezpieczenie prywatne sobie jakieś kup, ostatnio słyszałem, że nawet mając EKUZ NFZ potrafi się zesrać o wyższe koszty leczenia i płacić tyle ile uważają.
Mnie złamana ręka kosztowała grubo ponad 100k PLN, oczywiście ubezpieczyciel pokrył.
  • Odpowiedz
@MrBeast: Limit miesa jak mowisz, polskie blachy maja wieksza szanse na kontrole. Jak jedziesz autem (kojarze z innego wpisu) to mozesz sobie winiete kupic juz online: https://via.admin.ch/shop/config/evignette - nie trzeba nic kleic ani sie bawic i swiety spokoj. No chyba ze omijasz autostrady/ekspresowki to nie musisz ;)
Wyzej padlo ubezpieczenie - koniecznie pokrywajace akcje smiglem. Tu sie nie bawia w zwozenie Cie w saniach stokiem, a potem karetka.. Raz ze trwa
  • Odpowiedz
@MrBeast: Dobre pytanie! Bo sa troche inne. Zalezy co chcesz podlaczyc. Wszystko co ma plaska wtyczke, bez uziemienia pasuje. Ale to, co ma grubsze wtyki, z uziemieniem to nie. Bo paradokslanie w plaskiej wtyczce bolce sa ciensze niz w tych okraglych ;) Tutaj sa gniazdka Typ J - google CI podpowie jaka to roznica.
  • Odpowiedz