Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia #oc #samochody #prawo #prawojazdy #ubezpieczenieoc

1. nabywam samochód
2. polisa poprzedniego właściciela w PZU kończy się 25.08
3. wysyłam wypowiedzenie 23.08 do PZU, aby zawrzeć nową w innym towarzystwie od 26.08
4. treść maila do PZU brzmi "proszę o potwierdzenie wypowiedzenia umowy OC zgodnie z terminem jej zakończenia"
5. treść załącznika w tym mailu z kolei brzmi "Zgodnie z art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych (...) wypowiadam umowę ubezpieczenia OC (...)
6. zagłębiając się w ten artykuł brzmi on:
"(...) Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia."

Czyli wychodzi drobna sprzeczność pomiędzy tym, co jest zawarte w wypowiedzeniu, które jest załącznikiem, a treścią maila, która mówi o tym, że prosi się o wypowiedzenie umowy dotychczasowego OC z końcem jego trwania.

Teraz odzywa się UFG, bo my nie czytali i cza płacić. Stwierdzili, że jest brak ciągłości - 2 dni, ponieważ towarzystwo wypowiedziało umowę zgodnie z treścią załącznika.
PZU widząc sprzeczność w tym, co napisane jest w mailu, a tym co jest w załączniku powinno się odezwać ,,halo, to jak w końcu powinno być?" a oni nic. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy jest szansa odwołać się od kary?
  • 7
@Justyna712: ja się w imieniu klientki kiedyś odwoływałem do ubezpieczyciela i chwyciło i wszystko zostało wyprostowane w ufg. Twoim błędem było wypowiedzenie umowy w ogóle bo OC w kupionym samochodzie się nie przedłuża z automatu i tak
@Justyna712: Dopowiem coś do poprzedników, wypowiedzenie z art. 31.1 to wypowiedzenie które skutkuje z dniem złożenia wypowiedzenia (składa takie nowy nabywca), tak więc sama sobie wypowiedziałaś to ubezpieczenie o 2 dni za szybko, zamiast poczekać aż polisa sama wygaśnie.

4. treść maila do PZU brzmi "proszę o potwierdzenie wypowiedzenia umowy OC zgodnie z terminem jej zakończenia"

5. treść załącznika w tym mailu z kolei brzmi "Zgodnie z art. 31 ust. 1