Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy
mam pytania do #neuropa pomijając akt wandalizm który należy potępiać z jednej jak i z drugiej strony, to pytam jesteście dumni gdy przeszkadza w Sejmie głupi krzyżyk a gdy jakaś mniejszoścowa religia odprawiam sobie swoje rytuały w Sejmie to ok?
To synagoga? Róbcie dalej swoje fikołki.
W Skandynawii władze mówią o burzeniu meczetów.. To co chcemy być proeuropejscy? Promujmy inne religie i ideologie.. Już wolę katotaliban bo przynajmniej jest spokój a fanatykiem nie jestem
  • 22
  • Odpowiedz
@patryk-milanoyt: Czym innym jest narzekanie na krzyżyk i dążenie do większej świeckości państwa drogą zmian prawnych, a czym innym odpalanie gaśnicy proszkowej na zatłoczonym korytarzu by przerwać obrzędy religijne.
Jeśli tego nie rozumiesz, to jesteś niestety głupi, nie wiem czy da się coś na to poradzić, poczytaj coś, zejdź z wykopu na jakiś czas. Albo nie, mam to w dupie.

Z tym Izraelem to też odpłynąłeś. Co ma konflikt na Bliskim
  • Odpowiedz
@patryk-milanoyt: Ja jestem zdania, że albo bawimy się w religie i mam na myśli wszystkie religie, albo nie bawimy się wcale. A biorąc pod uwagę, że krzyże i katolicka religia w sejmie jest też uprawiana, to jak dla mnie tam może być nawet reprezentacja Islamu, buddyzmu i potwory spaghetti. Albo wóz, albo przewóz, żadnych kompromisów, czy statusów specjalnych.
  • Odpowiedz
@patryk-milanoyt:

jesteście dumni gdy przeszkadza w Sejmie głupi krzyżyk a gdy jakaś mniejszoścowa religia odprawiam sobie swoje rytuały w Sejmie to ok?

Nie przypominam sobie, żeby chanuki paliły się w sali plenarnej. O kaplicę sejmową nikt nie daje #!$%@?. Tam sobie mogą odprawiać modły za deszcz. To raz.

Dwa. Wskaż mi proszę przepis wynikający z tradycji sefardyjskiej albo może aszkenazyjskiej. Bo ja ci mogę wskazać setkę powstałych pod wpływem agentów watykanu,
  • Odpowiedz
@lumpex200: Ale jak Ty mogłeś widzieć cokolwiek, jak się tematem obrządków religijnych w sejmie pewnie zainteresowałeś sześć godzin temu? Hint: w budynku sejmu jest kaplica w której regularnie odbywają się msze.

Idź tam dalej trop hipokryzję lewactwa, w tym czasie gdzieś tam jakiś rodzic wyjaśnić musi dziecku czemu ich jakiś parlamentarzysta potraktował gaśnicą. No ale to już mowa o realnych konsekwencjach w prawdziwym życiu a nie dzieleniu semantycznego włosa na czworo,
  • Odpowiedz
Czy ktoś #!$%@? wpada z gaśnicą do kaplicy sejmowej by gasić świece liturgiczne i przy okazji księdza?


@johny-kalesonny: porownujesz religie która wyznaje w Polsce 32 miliony osób do religii która wyznaje półtora tysiąca? Co następne będziemy śpiewać wszyscy Hare Kryszna w sejmie?(nawet ich jest więcej)
  • Odpowiedz
@patryk-milanoyt: Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny jest oficjalnie w Polsce zarejestrowane. Należy do tego związku wyznaniowego coś około 2.5 tys ludzi w Polsce. Więcej niż wyznawców Judaizmu.

Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego "Wyznania religijne w Polsce w latach 2019–2021" wynika, że w 2021 r. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP liczył 1 tys. 704 członków.
  • Odpowiedz
porownujesz religie która wyznaje w Polsce 32 miliony osób do religii która wyznaje półtora tysiąca?


@TurboDynamo: W sensie jak jest mało wyznawców danej religii, to można prześladować. Jak jest dużo, to nie można.
Co za #!$%@? xD
  • Odpowiedz
W sensie jak jest mało wyznawców danej religii, to można prześladować. Jak jest dużo, to nie można


@johny-kalesonnyja: skoro tak uważasz to ci współczuję. Potępiam twój szowinizm z całą stanowczością. Nie wolno prześladować nikogo. Nie dziwi mnie że tak myślisz bo wielokrotnie już tutaj pokazywałes że nie tolerujesz inności. Teoria podkowy się sprawdza w 100%.
  • Odpowiedz