Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak się regenerujecie po pracy? Chciałabym po robocie się uczyć, ale tak na mnie działa 8h (praca umysłowa z ludźmi), że po robocie mam ochotę spać - nie z powodu senności tylko zmęczenia. Jestem w stanie robić coś tylko manualnie np. gotować. Medytacja sprawia, że zasypiam. Aktywność fizyczna nie pomaga - po ćwiczeniach dalej jestem zmęczona. Skąd Wy macie siłę na to, żeby po pracy chodzić na taniec, siłownie, uczyć się języków obcych itp.?
Nie mam dzieci.
Nie choruje na nic (przynajmniej nic o tym nie wiem).
#pracbaza #praca #regeneracja #pomocy #zdrowiepsychiczne



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim: to tez jest może troche tak, że jesteś zmęczona na samą myśl, że miała byś się uczyć? Mózgowi się nie chce. Trzeba wyrobić nawyk i się trochę przymusić. Myślę że niezłym porównaniem jak to jest z motywacją i nastawieniem, że dużo łatwiej wstaje się w sobotę rano i człowiek ma więcej siły jak wie że ma wolne, niż podnosi się z łóżka w poniedziałek jak wie że będzie musiał pracować.
@mirko_anonim:
Paradoksalnie, to osoby które już sobie wyrobiły nawyk, bardziej zmęczone i zamulone są jak się właśnie położą i nie pójdą na trening - niż jak na niego pójdą.

Sam mam problem z funkcjonowaniem po pracy, jednak jeśli zasnę na tak długo, że nie odhacze treningu, to czuję się mega #!$%@? na siebie, zwłaszcza, że wiem, że cały dalszy wieczór - będzie mniej produktywny niż jakbym poszedł na te 1.5h treningu,
@mirko_anonim: Generalnie najlepszą strategią jest typowe just do it, gdzie po prostu bez rozmyślenia robisz rzecz X.

W praktyce jednak, niestety należy pogodzić się, że u większości osób, praca etatowa bardzo skutecznie wykorzystuje twoją energię i niespecjalnie zostawia ją na resztę dnia. W najlepszym wypadku coś tam zrobisz, ale będzie to raczej mało skuteczne, bo twoja energia poszła już na pracę wcześniej.

Jakieś medytacje czy aktywności fizyczne, jako dostarczyciele energii,