Wpis z mikrobloga

@mati1990 nie ten? masz ich więcej niż 1?
no przecinek wiele zmienia. gdy nie było to pojawiają się w głowie różne wizualizacje, szybka rozkminia na temat jednostki chorobowej- czy to precedens czy jakby inni tak samo zrobili to im by tez drętwiał, jak sobie z tym radzisz, jak to wyglada… ciekawe ciekawe
xd
  • Odpowiedz
@mati1990: To nie jest wina wypadku ani Twojego zaopatrzenia ortopedycznego. Przestań wymyślać i się mazać jak dziecko. Spędź trochę czasu w nowej pozycji, pokombinuj z chwytem rąk, obserwuj.
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: no właśnie kiedyś chwytałem jak chciałem i nie miałem tego problemu, 24h na siodełku i nie było problemu, no i też jest problem z leżeniem na wznak jak czytałem książki na plecach to ten sam palec szybko drętwiał
  • Odpowiedz
@mati1990 a szyja nie boli, palce/palec ciepły czy zimny? Poczytaj o nerwie łokciowym (ulnar nerve), są na to ćwiczenia rozciągające. W nocy śpij z wyprostowanymi ramionami.
  • Odpowiedz
@mati1990 rozciągaj ten nerw. Na YouTube są filmy na ten temat. Tylko nie przesadzaj na początek nie trzeba tego rozciągać jakoś mega mocno. Mam to samo i pomogło choć nadal czuję od czasu do czasu głównie podczas snu bo śpię ze zgiętymi łokciami a to nadwyręża ten nerw.
  • Odpowiedz
@wodzu85 wiesz co ja oglądałem po angielsku, bo więcej na ten temat jest materiałów, gdzie wszystko jest wytłumaczone co i jak. Inna sprawa, że ta przypadłość może mieć źródło w kręgach szyjnych z powodu różnych zmian, które uciskają nerw. Wtedy stosuje się także ćwiczenia wzmacniające na szyję jak np. cofanie szyi). Z polskich kanałów to polecam kanał dr Marcina Wytrążka (https://youtu.be/-K3srI1naUQ?si=nzmVDcBOp3scwDPl). Ale jeśli chodzi o same ćwiczenia rozciągające nerw łokciowy (ulnar
  • Odpowiedz