Wpis z mikrobloga

@Noniusz: 1. Jak lekarz podchodzi do tego?
2. Czy lekarz zadaje jakieś głupie pytania czy nic go nie obchodzi szczególnie jeśli nie mam dzieci i jestem przed 30?
3. Ile trzeba czekać na pierwsze zbliżenie po zabiegu?
4. Czy zabieg boli?
5. Ile to trwa zabieg i jak wyglada jego przebieg?
6. Po jakim czasie już jest się w 100% bezplodnym?
7. Czy istnieją ryzyka związane z tym zabiegiem?
8. Jakie
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX
1. Ja miałem wywiad i na luźno
2. Nie wiem, ja robiłem w lvl31 i mając dzieci więc mówiłem prawdę
3. Tydzień
4. Nie
5. 30minut, kładziesz się jajami w górę, i doktor robi swoje
6. Różne są szkoły ale najpewniej 3mce
7. Ryzyko istnieje zawsze, jednak moim zdaniem jest małe
8. Takie jak w ryzyku np. PVPS
9. Pierwszy tydzień mocno się oszczędzałem, później jeszcze z dwa tygodnie na luzie
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX: Mayfield wyprzedził mnie już z odpowiedzią, ale na parę pytań odpowiedziałbym trochę inaczej lub doprecyzował:

1-2. Zależy od lekarza (różne dziwne historie już tu czytałem). Urolog, u którego byłem nie robił żadnych problemów (26 lvl jak robiłem, brak dzieci, ale wcześniej i tak zdecydowałem się na krioprezerwację nasienia). Za to u ginekologa, u którego miałem obowiązkową konsultację przed krioprezerwacją, wyczuwałem wyraźną dezaprobatę, że nie zamierzam się rozmnażać, a już na
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX:
Jestem 3,5 roku po zabiegu

3. Ile trzeba czekać na pierwsze zbliżenie po zabiegu?

U mnie to było dwa tygodnie i to baardzo delikatnie i powoli, bo jądra jeszcze wtedy miałem opuchnięte i obolałe.

4. Czy zabieg boli?

Mnie zabolało bardzo mocno kiedy operator wyciągał prawy nasieniowód. Jęknąłem i lekarz był wyraźnie zdziwiony, że coś poczułem. Nadal uważam, że to był ból w okolicach 6-7/10, podczas kiedy ból zęba to
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX

Każda procedura medyczna wiąże się z ryzykiem. Jak chcesz wiedzieć jak wygląda życie faceta z powikłaniami po waze to poczytaj zarchiwizowane forum

https://web.archive.org/web/20210925023555/https://www.postvasectomypain.org/


@Blaszczykowski_Robert: o kurdee śmiesznie się czyta to forum frustratów i hipochondryków, mocniejsze niż tag #przegryw xd Gdyby brać ich na poważnie to nikt by się na wazektomię nie zdecydował.

He tried to get a vasectomy behind my back, I found out and was mad. He didn’t get
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol przeszło xD dostałem antybiotyk w ciemno od urologa i w ciągu 3 dni było znacznie lepiej. Mniej więcej 4 dni od początku antybiotyku byłem na usg: bez zastoju i bez śladów zapalenia. Inny urolog mi później powiedział że gdybym miał zapalenie najądrza to bym zdychał z bólu w szpitalu. Więc ostatecznie podejrzenie padło na jakiś uraz. Pobolało i przestało
  • Odpowiedz