Wpis z mikrobloga

Hej #gruparatowaniapoziomu - właśnie opublikowałem najnowszy wpis, na którym cholernie mi zależy, bo się strasznie dużo napracowałem :)

Wielka prośba o wykopanie - znalezisko.

Ten wpis dotyczy zapomnianej historii katastrofy w Krakowie, która swoim zasięgiem objęła całe miasto i dotknęła nawet 200 000 osób. Wszystko, co przeczytacie, brzmi absolutnie nieprawdopodobnie, ale każdy zawarty we wpisie fakt, miejsce, czas, postać, dialog, jest umocowany źródłem.

A rozpoczyna się takim cytatem (jak u Hitchcocka, wiadomo):

[…] biegnie jakaś cała pokrwawiona kobieta, niosąc krwią broczące dziecko. Jakiś mężczyzna […] zabiera kobiecinę do karetki i wiezie ją do szpitala. Tam znów przez pola biegnie kilkoro dzieci i głośno płacze. Właśnie nadjeżdża karetka pogotowia, staje, zabiera przerażone dzieciaki […]. Dzieci były pokaleczone na twarzach […] "


Pomóżcie plis podpromować, bo tak się temu poświęciłem i dużo napracowanka włożyłem na dowiezienie max jakości, że już nie mam co do gara włożyć przed świętami xD

Link bezpośredni - klik
Link do znaleziska

Mój autorski tag: #iskrywiedzy

#krakow #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #mikroreklama #militaria #wojsko
iskra-piotr - Hej #gruparatowaniapoziomu  - właśnie opublikowałem najnowszy wpis, na ...

źródło: Wyd 1 okladka -wielka eksplozja okładka smol

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@iskra-piotr: Jestem w trakcie czytania, nie podanie roku na początku jest mega wkurzające, dopiero go znalazłam w gazecie dodanej do źródła. 1927 jakby ktoś chciał czytać.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?, czytając komentarze sie odechciewa. Podaj wszystko na tacy, dla takich jak Wy ignorantow pisano bryki, abyscie nie musieli się trudzić, czytajac ksiazki. Pokazujecie jak społeczeństwo schodzi na psy, internet tak was rozleniwił, że nawet wam się myśleć juz nie chce. Idiokracja juz jest moznaby rzec.
  • Odpowiedz
@OtchlanZgorzknienia: Osadzenie w czasie to po prostu podstawowa informacja dla naszego mózgu dzięki której możemy sobie zwizualizować opowiadaną historię, brak podanego choćby przedziału czasowego powoduje konsternacje już na początku czytania artykułu i jak widać dla wielu osób jest to utrudnienie, nie oznacza to że są ignorantami czy leniami.
  • Odpowiedz