Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#powaznezachorowanie #prawo #ubezpieczenia #medycyna #lekarz

tl;dr Od którego momentu ubezpieczalnie uznają poważne zachorowanie:
- od pierwszych wizyt i badań z podejrzeniem danej choroby?
- czy od oficjalnej diagnozy?

Od trzech lat ciągną mi się problemy zdrowotne, mam drętwienia rąk i nóg, problemy z czuciem i wzrokiem. W 2020 i 2022 r. robiłem prywatnie MRI żeby wykluczyć SM, za każdym razem wychodziło niejednoznaczne, neurolog mówił żeby czekać i obserwować, na skierowaniach pisał "podejrzenie SM". Teraz trafiłem do innego neurologa, który mówi że to raczej na pewno SM. Więc będę się starał o przyjęcie do szpitala żeby dostać oficjalną diagnozę (diagnozę SM można dostać tylko w szpitalu, robi się komplet badań, więcej niż tylko MRI). Tylko pytanie: czy dostałbym kasę z ubezpieczenia, jeśli wykupię polisę teraz, jeszcze zanim trafię na diagnozę do szpitala? Czytałem definicje w OWU i np. w Allianz piszą: „Poważne zachorowanie ubezpieczonego lub poważne zachorowanie – schorzenie lub stan chorobowy ubezpieczonego przewidziane w Tabeli Poważnych Zachorowań (…)”. No i nadal nie wiem, od którego momentu według nich liczy się "poważne zachorowanie". Może ktoś się orientuje?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim: jestem akurat w temacie. Oczywiście po diagnozie, rozpoznaniu. Na przykład przy nowotworze jest to moment wyniku z badania histopatologicznego. Firmy ubezpieczeniowe mają okresy karencji np. 6 miesięcy, więc musisz na to zwrócić uwagę. Nie dostaniesz też pieniędzy jak masz już rozpoznaną chorobę, ale dostaniesz jeśli
będziesz miał specjalistyczne leczenie (o ile zakres ubezpieczenia to obejmuje).