Wpis z mikrobloga

Kupiłem 2 monitory do #programowanie na moim lapku, który ma jedynie 1 port HDMI. Myślałem, że dam radę załatwić sprawę rozdzielaczem portu HDMI i nawet takowy zakupiłem, ale jedyne co robi to powiela ekran, a nie rozszerza (kurde, powinno wyjść inaczej). Spróbowałem więc podłączyć drugi monitor do portu USB-C poprzez USB-HUB, ale wówczas nie wykrywa nawet sygnału. Czy to możliwe, że mój laptop ma kartę graficzną która nie obsługuje takiej konfiguracji i nie dopuszcza podłączania 2 monitorów na raz? Czy może to być kwestia sterowników?

#informatyka
  • 11
  • Odpowiedz
Czy to możliwe, że mój laptop ma kartę graficzną która nie obsługuje takiej konfiguracji i nie dopuszcza podłączania 2 monitorów na raz?


@matka_boska_w_klapie: tak, istnieją takie laptopy, które bez robienia fikołków obsługują tylko jeden monitor.
  • Odpowiedz
@matka_boska_w_klapie jak dla mnie to ten lapek powinien ogarniać dwa monitory poprzez stację dokujacą na USB c (ja mam taką 40ay0090eu i działa z Lenovo t480), ponieważ ma on port USB 3.2. Grafika uhd 620 ciągnie dwa monitory, ale musisz poczytać w jej specyfikacji na jakiej rozdzielczości i jakim odświeżaniu i czy Ci to odpowiada, bo cudów to tak chyba nie ma.
  • Odpowiedz