Wpis z mikrobloga

@gorzki99: Jaka myszka, PC Master Race™®© myszek nie miało, tylko klawiaturę IBM Model M. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to pada do peceta dobrze jest mieć, w niektóre gry na takim po prostu pyka się lepiej. No i do emulacji wręcz wymagany.
@kanasta: Mi np się lepiej gra na padzie w takie chociaż Lionheart, ale może już wyrosłem z joya i kwestia przyzwyczajenia. Na joyu bardzo często spadałem z platform, a na padzie jakoś lepiej mi szło.
@gorzki99: Pytanie brzmi, kiedy kupiłeś, jakiego kupiłeś i do czego. Bo jak jakaś Esperanza za 40zł bez konkretnego celu no to można się zrazić, straszne to ścierwa były.

Ja nabyłem pada Xbox Series X i powiem Ci że jako gracz PC który nigdy nie posiadał konsoli, i uważam że dobrze jest takiego mieć. Fajniej się gra w wyścigówki, bijatyki, sporo gier na PC które były portami z konsol były zaprojektowane pod
@supra107: Platormowki to nie moja bajka :P Jak kupowalem pada to ani tego za miliony alni tego za grosze. Raczej ze sredniej polki (zazwyczaj tak robie jak chce cos wytestowac a nie wiem czy mi spasuje. Jak spasuje to kupuje lepsze)

W jakies FPP gry jak probowalem grac na PS to mnie urwica brala jak i czym sie obraca :P
Ale to pewno kwestia pryzwyczajenia. Jedn zostane przy klawiaturze i myszce
@gorzki99: Bo źle do tego podchodzisz, tu nie chodzi że masz albo jedno albo drugie tylko zależnie od tego czy dana gra jest lepiej skrojona pod pada lub pod K+M to wybierasz albo to albo to. Gry FPP pod pada to zły przykład bo tu jednak K+M wygrywa. Ale wyścigówki czy bijatyki to już inna sprawa.

I nadal koronny przykład emulacji. Na konsolach grało się padem, tak? I na konsolach były
@supra107: Nigdy nie mialem konsoli (pomijajac takie "300" gier z targu gdzie sie joyami gralo :PP)

Platformowki czy bijatyki to nie moj cyrk. Wyscigowki na klawiaturze sa ok (ale lepsze na kierownicy)

Na pewno na konsolach byly gry ktorych nie bylo na PC ale ja nie mialem z nimi stycznosci. Teraz czekam az na PC wyjdzie horyzon 2 (poki co jest tylko na konsoli) i tez bede gral K+M. Probowalem u
Nigdy nie mialem konsoli


@gorzki99: Ja też nie, a jednak pada mam i mam z niego korzyści będąc pececiarzem. Mówię Ci, emulacja. Midnight Club, Red Dead Redemption, Saints Row, Vice City Stories/Liberty City Stories i wiele innych. W dobie emulacji można nadrobić sporo zaległości mając tylko peceta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dobie emulacji można nadrobić sporo zaległości mając tylko peceta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@supra107: Pewnie tak. Tylko ze to trza chciec :P
Ja se chcialem powspoinac stare czasy i pograc w cos w co gralem na C64.
Zrobilem research, wybralem najlepszy emulator a i tak albo sie grac nie dalo (nie chodzi o wgledy wizualne bo wiedzialem co robie) albo nie ma tych gier :)
Wiec
@supra107: Uzywalem Vice i kernala. NIe zawsze dzialalo. A druga sprawa ze jak wspomnialem - nie wszystkie gry byly. A nawet jak byly to nie dzialaly. le to nie tylko domena emulatorow.

Przyklad z emulatora to bardzo bym chcial pograc w gwiezdnego kupca z C64. Niezliczone ilosci godzin na nim spedzilem. No i w kupca (ale to serio dla zrytych gra - wiecej kombinowania na kartce niz grania). Kupca nie znalazlem