Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo czy są tutaj jeszcze ludzie którzy robią piwo? Czy same boty i trole zostały ????
Zakupiłem ispindel i chciałbym uzyskać od was informacje której apki używacie. Ubidots mi nie działa bo mam internet od Play a brewfather odbiera sygnał 3 razy na dzień a czasami przez cały dzień nic.
  • 7
@Rozklapciocha ja używam brewspy. Przy większej ilości warek nie odświeża wykresu na bieżąco ale wystarczy wejść dwa kliknięcia dalej i można zobaczyć. Zresztą ja i tak mam wyciągnięty widget z temperatura I aktualnym blg I tyle wystarczy.
Od razu podpowiem ze dokładną kalibracja nie jest potrzebna. Wystarczy że nim strzasniesz czy odrobinę się poruszy w środku kapsułki i już będzie przekłamanie. Ja patrze na temperaturę i kiedy przestanie spadać cukier. Pomiar cukru
@seba_s: robię na kveikach więc nie lodówka a pas grzewczy w moim przypadku jest ???? wifi w tym samym pomieszczeniu co beczka (kuchnia z salonem, beczka w kuchni a wifi dosłownie kilka metrów dalej), gość co mi sprzedawał twierdził, że brewfather tak po prostu ma. Następnym razem sprawdzę inna aplikacje.
@Rozklapciocha: wczesniej uzywalem ubidots ale teraz żadaja jakiejs astronomicznej kasy za to studenckie konto i zrezygnowalem. Ostatnia warke robilem w brewfather, odczyt raz na 15 minut, wszystko dzialalo dobrze
Ja robię z przepisów z neta od lat, nic nie liczę tylko czasem dodaje np 50% więcej surowca żeby było 30 a nie 20l. Głównie portery robię, bo one lubią leżeć a ja mało pijam.