Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem z rozrusznikiem w moim #grandepunto
Pewnego dnia rozrusznik przestał w ogóle kręcić (słychać cyknięcie i cisza, kontrolki nie przygasają). Znajomy poradził, zeby odpalić na pych i rozgrzać silnik bo zawiesił się rozrusznik. Tak też zrobiłem i po kilku godzinach odpalił od kopa.
Minęły dwa dni i powtórka - cyknięcie i cisza, druga próba - odpalił. Przejechałem krótki odcinek (nie zdążył sie rozgrzać) i już znów nie odpalił, po rozgrzaniu jak ręką odjął.
Miałem pilny wyjazd więc znów próba na pych, ale że sniegu sporo to nie udało nam się go na tyle rozpędzić, lecz po kilku "przepchanych" metrach odpalił z kluczyka (była godz. 21:00, a na drugi dzień o 8:00 musiałem wyjechać). Zagrzałem silnik, zaparkowałem i na drugi dzień co prawda za drugim razem, ale odpalił (przy pierwszej próbie cyknięcie i cisza). W trasie bez problemu.
Od tamtego momentu go nie ruszałem, ale podejrzewam że po "wystygnięciu" przez jeden dzień byłby problem.

Co może być nie halo? Dam radę cokolwiek sam sprawdzić nim oddam go znów do mechanika (nie mam dostępu do kanału i raczej nie dysponuję dużą wiedzą)?

#mechanikasamochodowa #elektromechanika #samochody #fiat #mechanika #elektrykasamochodowa #auto
  • 6
@Mdx91: Hej raz na parkingu pod lidlem pomagałem kobiecie z jej grande punto. Ten sam problem. Podłączyłem kable do swojego auta ale nic nie dało. Okazało się że luźne klemy+ śniedź na klemach powodowały problemy. Także to bym sprawdził oraz akumulator najlepiej testerem pod obciążeniem.