Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawia mnie skąd w was - programistach jest tyle jadu i toksyczności, to jest aż smutne w jakim stanie emocjonalnym musicie być. Oczywiście nie mowa o wszystkich. W wojsku drą nad tobą mordę, a ty dalej czołgasz się w błocie kiedy twoje mięśnie i organizm już dawno odmówiły posłuszeństwa, pasja i charakter - dalej robisz robotę niewzruszony. Nowy wynalazek technologiczny? O super - mam nowego drona, a w dodatku jeszcze AI które przyda mi się na polu bitwy. Natomiast w IT?
"O mój boże, mam 7 lat doświadczenia i przez kryzys wyląduje na bezrobociu, branża zamknięta, it's over"
"Chat GPT rozwija się w spektakularnym tempie, daje maksymalnie 5 lat i jest pozamiatane"
"Na rozmowie o pracę zapytali mnie żebym opowiedział coś na swój temat, do dziś trzymam to w sobie"
"Jak to możliwe, że nie pasuje profilem do tego zespołu? Mam dość"
"Ale jak to, musze się odzywać i jeszcze pojawiać się w biurze? Interakcje społeczne?"
"Nie, nie możesz się przebranżowić rozumiesz to? Jak to spędziłem lata na studiach informatycznych, a gościu ze spawalni będzie robił mi konkurencje"
"I tak nie znajdziesz pracy"
"Zrobiłem 3 kursy i 2 aplikacje przepisane z tutoriala, a odpowiedzi 0, status rynku dla juniorów - zamknięty"

Obserwując wasze wpisy co raz bardziej widzę korelacje z tagiem przegryw czyli użalanie się nad sobą i obwinianie całego świata za swoje niepowodzenia tylko nie siebie. Już kij tam z wami, ale nie wmawiajcie młodym adeptom programistycznym waszych bredni spowodowanych niepowodzeniami, terapie również istnieją jak coś.

#programowanie #naukaprogramowania #it #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim: Bo ludzie w IT są na prawdę słabi psychicznie, mają w kij siana vs inne zawody bo w Polsce jest jakaś patologia, ale to już się rwóna powolutku, ale dalej stawki potrafią odstawać niestety diametralnie, szczególnie jak ktoś złapie kontrakt za granicą. Też miałe mtaki etap, że ja to świat zwojuje, zarabiam w kij i jestem "lepszy". A g*** prawda...

Część z nich jest świadoma, że tak na prawdę praca
@Cachorro @Flutter_M_Shydale : ja tam nie wiem, 15+ lat w branży i jakoś nie widzę tych cech o których ciągle piszą wykopki ;D Jasne, bywają jednostki które czują się 'lepsze' bo zarabiają dobry hajs, czy tam mało zaradni ludzie, ale powiedziałbym że to wyjątki od reguły. Tak samo masz snobów lekarzy, prawników czy przedstawicieli innych dobrze płatnych zawodów.

¯\(ツ)/¯
mają w kij siana vs inne zawody bo w Polsce jest jakaś patologia


@Cachorro: Kolejny, który nie rozumie podstaw ekonomii. Nie ma tu żadnej patologii. Po prostu w IT najłatwiej outsource'ować pracę. Zagraniczne korpo robi wirtualne biuro w Polsce i już może zatrudniać na polskich warunkach programistów.

Natomiast taki Volkswagen najpierw musi kupić ziemię, postawić halę, kupić roboty etc. Te koszty ograniczają liczbę chętnych na takie inwestycje. A skoro liczba stanowisk
@zobq: ja rozumiem i tak samo jak łatwo mogą przyjsć to się mogą i wynieść. VW farbyki już tak łatwo i tanio nie przeniesie. Stąd dobry hajs, ale stabilizacja np. długofalowo mniej pewna ;) Zresztą firmy też już likwidują powoli remote, więc się wybór zmniejsza. Kończy się ciut rynek pracownika (ofc. eksperci dalej są dość bezpieczni).
Ja mimo wysokiej płacy itd. wiem, że dla korpo jestem cyferką, tak samo dla klienta
@OlekAleksander: @nappy wahadło wykopowe, od pewnego czasu jest tutaj modne jechanie po programistach. Też nigdy nie miałem problemów, żeby ktoś w zespole był jakimś bucem nie do wytrzymania. Natomiast w kadrze zarządzającej to już widziałem takich co wszystkie rozumy pozjadali (ale nadal były to ze 3-4 przypadki, więc błąd statystyczny), niecałe 8 lat w branży here.
pseudorentierów mających 10 mieszkań na wynajem


@2-aminopirydyna: przy czym oczywiście aktywiści miejscy na twitterze wspominali, że największym złem, którym trzeba zająć się w pierwszej kolejności to zwykli goście, którzy mają 2 mieszkania w kredycie.

hurdur pseudoinwestorzy p0laki tylko mieszkania na kredycik brac potrafiom zamiast w gielde czy obligacje inwestować!!!!