Wpis z mikrobloga

Ma ktoś konkretniejszą wiedzę na temat nawilżaczy powietrza? Myślę o ewaporacyjnym, np. Klarta Humea, ale po przeczytaniu recenzji zgłupiałem. Ogólnie średnia ocen niby bardzo wysoka, ale w negatywnych powtarzają się te same zarzuty. Podobnie to wygląda w alternatywnych rozwiązaniach, np. jakiś Phillipsach. Czy taki nawilżacz w ogóle ma sens, czy to marketingowa ściema? Muszę nawilżyć pomieszczenie, gdzie śpią bombelki i teraz nie wiem, czy mokra szmata na grzejnik nie będzie takim samym lub lepszym rozwiązaniem.

#agd #zdrowie #dzieci #nawilzaczpowietrza
  • 4
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Kup cokolwiek elektronicznego. A tu masz tabelkę, jaka powinna być wilgotność. U mnie w bloku grzeją jak głupki i zimą poniżej 40% bardzo rzadko spada. Za to latem spada nawet do 20%, no ale kto używa nawilżacza latem? Zimą po wywietrzeniu jest ok. 30%. To w centralnej Polsce. A jak mieszkałem w Trójmieście, to rzadko spadało poniżej 60%, dlatego najpierw warto zmierzyć, czy rzeczywiście ten nawilżacz jest potrzebny.
epicentrumchaosu - @thegood_guy: Kup cokolwiek elektronicznego. A tu masz tabelkę, ja...

źródło: wilgotnosc-wzgledna

Pobierz
  • Odpowiedz