Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@jazuu temperatury nawiew wywiew czerpnia wyrzutnia są mierzone w rekuperacji wiec mozna porównywać korytarz-wywiew i tu faktycznie mam 4stopnie. Dla nawiewu zrobię dodatkowe pomiary ale i tak praktycznie nie mam możliwość poprawienia sytułacji.
@hbmm no właśnie te porównuje. U mnie na tych odcinkach praktycznie nie ma spadków temperaty. Rekuperator z odzyskiem wilgoci, czy stoi na strychu? Bo na nim też masz duże straty
via Android
  • 0
@jazuu reku jest w domu ale rury idą strychem sa przykryte 10cm wełny a całe wyjście na strych i puszki rozdzielcze zasypane kulkami styropianowymi
@hbmm to jak na moje oko straty na rekuperatorze masz za duże, instalacja była regulowana aby zbilansować nawiew i wywiew? Może na wyciągu za duże opory i za mało wyciąga powietrza? Jak ustawione wiatraki? Takie same wartości ?
via Android
  • 0
@jazuu nic nie było regulowane. Wentylatory mam równo ustawione ale na nawiewie mam lepszy filtr G5 a wywiew G3 więc nawiew ma większy opór. Dom mam bardzo szczelny nigdzie nic nie wieje, jedyna nieszczelność to okap w kuchni ale on ma klapki zamykające. Zwiekszyłem teraz na nawiew napięcie o 0,5V aby zrekompensować opory filtra.
@hbmm ale nie wiesz jakie opory ma instalacja. Może okazać się że wyciąg ma dużo większy opór. To by tłumaczyło duże spadki temperatury w rekuperatorze. Pozycz coś do pomiaru i wyreguluj na anemostatach. Może zeskasz że 2-3 stopnie