Wpis z mikrobloga

#allegro @allegro_pl chłop mi wysłał 20 letni używany kompresor za 1000zł, mimo, że się w aukcji i wiadomościach zarzekał, że nówka z fabryki, a wy mi kasujecie opinie o produkcie bo jest niezgodna? Wam sufit na łeb się nie spadł?
comm0 - #allegro @allegro_pl chłop mi wysłał 20 letni używany kompresor za 1000zł, mi...

źródło: allegro

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@comm0: Ale wiesz, że ta opcja nie do tego służy? Jeśli coś było nie tak to negatyw + opis u sprzedającego. Bo opinie o produkcie są łączone i wyświetlane dla wszystkich sprzedawców.
  • Odpowiedz
@comm0: Ta opcja nie służy do opisu transakcji. Jeśli 5 osób będzie sprzedawać kompresor i ktoś wejdzie to opinia typu "Sprzedałeś mi podpórkę ty nygusie" nic mu nie da. Dlatego Allegro ją wywaliło. Jeśli sprzedający poleciał w kulki to wystaw negatyw jemu wraz z opisem co odwalił.
  • Odpowiedz
  • 0
@111000010110001001100011: no dobra, tylko, że chłop stworzył unikalną aukcje dla swojego autorskiego nowego kompresora (nikt nie może się podłączyć pod jego produkt), a w praktyce wysyła 20 letnie używki to teraz dalej będzie tak robił bo nikt nie może wystawić mu opinii?
  • Odpowiedz
@comm0: Ale Ty powinieneś wystawić komentarz jemu, a nie produktowi.. Rozumiem Twój punkt widzenia, że gość zrobił swój produkt, ale taki jest regulamin Allegro i nic z tym nie zrobisz. Nie można też wykluczyć, że np. za jakiś czas ktoś inny będzie też sprzedawać ten produkt. Musisz zrozumieć cały sens opinii produktu - jak jest większa ilość sprzedających tego samego produktu, to taką opinią odstraszyłbyś potencjalnych klientów sprzedających, których produkty są
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokpok: ale zrozum, że nikt się nie podepnie pod ten produkt, bo chłop se zrobił swój własny produkt, którego nikt inny oprócz niego nie może wystawić. Opisuje go jako nówka fresh z fabryki a wysyła 20 letnie graty czaisz przekręt?
  • Odpowiedz
  • 0
@comm0: zrobił własną markę, której nikt inny nie wyprodukuje więc agregowanie opinii nie ma tu miejsca. Opinia dotyczy konkretnie tego produktu, tej marki, który zawsze będzie posiadał tą wadę, że nie jest nówką tylko 20 letnim sprzętem i opinia tutaj jest zasadna
  • Odpowiedz
@comm0: Ale co to za problem podpiąć się pod czyjś produkt? Nie zmienia o faktu, że taki jest regulamin Allegro i o ile rozumiem Twój punkt widzenia, że pewnie nikt nigdy nie będzie sprzedawał takiego produktu jak ten gość, to zasady są dla wszystkich takie same. Allegro nie zrobi wyjątku dla Twojej sytuacji i zostawi opinię, bo mają taki regulamin, a nie inny.
Wystaw negatyw sprzedawcy, otwórz dyskusję wraz ze zdjęciami
  • Odpowiedz
  • 0
@comm0: jakby chłop sprzedawał zamiennik pasty blendamed, lał wodę do środka i nazwał ją blenda-janusz z naklejką, i bym mu wystawił opinie, że w środku jest woda nie pasta. Taka sama sytuacja.
  • Odpowiedz
@comm0: Zawsze możesz się skontaktować z Allegro, bo może użyłeś w opinii słów, które uznali za niewłaściwe. Z tego co kojarzę to w opinii produktu można jedynie ocenić produkt, a nie sprzedawcę.
Sprawdziłem też aukcję tego sprzedającego i na przyszłość odradzam zakupy u chińczyków na Allegro, bo w większości przypadków dostaje się gówno. Dziwie się, że nie sprawdziłeś sprzedającego przed zakupem...
  • Odpowiedz
@comm0: treść opinii, którą napisałeś jest oceną sprzedaży i tam powinna zostać wystawiona. Tutaj znajdziesz szczegóły: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/czym-jest-ocena-sprzedazy-68KkXx783cK

Natomiast opinie o produkcie, to oceny przedmiotów, które zamieszczają klienci po ich zakupie. Nie należy opisywać w nich sprzedającego ani przebiegu transakcji - wyłącznie opinię dotyczącą produktu.
  • Odpowiedz