Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak radzić sobie z #lysienie #zakola (Norwood 2) w wieku 32 lat?

- Myję włosy co dwa dni (inaczej piecze mnie skóra), używam na zmianę Nizoralu z ketokonazolem i Biotebalu Men
- Chcę zacząć mikronakłuwanie okolic zakoli i gniazdka (jak i czym je poprawnie wykonywać?)
- Rozważam #minoxidil i #finasteryd w ww. miejscach (czy mogą wywierać wpływ na resztę organizmu? z tego względu nie biorę niczego doustnie, unikam ryzyka)
- W przypadku Norwooda 3/4 po prostu obetnę się na krótki buzzcut, na razie nie myślę o #przeszczep

Co o tym sądzicie? Mogę dodać jeszcze jakieś nieinwazyjne kroki? #dermatologia #trychologia #wlosy #niebieskiepaski #uroda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak radzić sobie z #lysienie #zakola (Norwood...

źródło: The-Norwood-scale-for-hair-loss-802x630

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Twój wybór, ale przez skórę finasteryd też się wchłania, jak do tego masz jakieś uszkodzenia (skoro piecze Cię skóra) to jeszcze łatwiej się wchłonie do krwioobiegu (bo alkohol w składzie ułatwia wchłanianie), ma więcej skutków ubocznych niż to warte (poczytaj sobie o post-finasteride syndrome - PFS), a po przerwaniu leczenia włosy znów zaczną lecieć.

Co do mikronakłuwania to lepiej derma penem/stemplem niż rollererm, bo roller robi koleiny w skórze przez
Lenalee - @mirko_anonim: Twój wybór, ale przez skórę finasteryd też się wchłania, jak...
  • Odpowiedz
a skąd zainteresowanie mpb


@Chodtok: Aaa zapomniałam Ci tu odpisać (ʘʘ) mam różne zainteresowania ^^
Zamiast pokrzywy może być np. kozieradka, ale pokrzywa pachnie neutralnie, a po kozieradce wszystko wali kozą XD
Spytajmy @Borealny bo z tego co pamiętam to robił sobie kozieradkowe wcierki - mocno śmierdzi? Zawsze jak zjem kiełki z kozieradki to potem ciśnie mi spod pach zupką chińską xd więc nawet nie próbuję na
  • Odpowiedz
Masuję od ponad roku ale z biegiem czasu zapał ostygł i często sprowadza się to do literalnie minuty albo i wgl pomijam ._.
Zwłaszcza że za cholerę nie umiem zrobić dobrego zdjęcie porównawczego żeby móc ocenić ew zmiany na linii frontu xd ;///

@Lenalee:
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jak bez minoxa masz problem ze złuszczonym naskórkiem to będziesz miał łupież jak #!$%@? stosując mina, który kupisz w aptece. Sam miałem, a w zasadzie nadal mam łupież po półrocznym stosowaniu mina raz dziennie wieczorem marki Minovivax, który i tak jest ponoć najłagodniejszy od Loxonów i reszty. Moja dermatolog u mnie jako alternatywę zaproponowała ten w piance (Regaine, Kirkland), który nie ma glikolu w składzie bo to od
  • Odpowiedz