Wpis z mikrobloga

Czytam reddit i tam nooby płaczą na nowy sezon xD a imo jest zajebisty. Trochę nie wiadomo o co chodzi póki co (grałem kilka gierek dopiero) i jeszcze nie znam wszystkich mechanik, ale najważniejsze, że czuć więcej skilla. Do tego mniej laguje (internalne problemy DX12/UE).

Przy czym gram duo w Zero Build, więc noobki z kampienia w klockach z builda mogą być zesrani xD

#fortnite #gry #pcmasterrace
  • 19
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: czego czuc? XDDDD chlopy lataja z tarcza na no buildzie jakas #!$%@?, nie da sie strzealc na daleko z niczego, a jedyne full hp spraye jakie dostaje, to od konsolowcow. OG to jednak OG, #!$%@? se tam Unreala, gralo sie super, Chapter 4 tez byl super, a tu narazie niewiadomo o co chodzi, z jednej strony dobrze, z drugiej narazie jest w #!$%@? dziwnie
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: movementu sie nauczymy, ale jest strasznie dziwny + jak latasz, skaczecz i slide robisz, to masz wrazenie, jakby animacje nie dociągały i jakby cie klatkowalo, w opoór dziwnie wszystko dziala, kilka razy mielismy bugi ze znajomymi, ze nie mogles sie ruszac, tylko obracac, strzelac tez sie nie dalo

stracilem pol dnia, tak sie czuje xD a jestem fanboyem Forta od jego bety, tak to jest najdziwniejsze wejscie w sezon ever,
  • Odpowiedz
@zakochany_kundel: Błagam, powiedz mi że masz mniej niż 18 lat bo czytając to dostaję wylewu. Brak polskich znaków i wtrącanie angielskich słów tam gdzie spokojnie można znaleźć polskie odpowiedniki.

internalne


@NewBlueSky: O Jezu jeszcze gorzej. WEWNĘTRZNE. Internal = wewnętrzne. Jak Boga kocham, Chiny na serio prowadzą jakąś zmasowaną kampanię mającą na celu obniżenie ilorazu inteligencji na zachodzie jak na to patrzę.
  • Odpowiedz
@zakochany_kundel: dla mnie #!$%@? jest ta niestandaryzacja broni, dawniej podniosłeś jakąś broń to wiedziałeś jak nią strzelać, czego się spodziewać, teraz każda broń ma jakieś losowe dodatki i #!$%@?, niby masz pompę, a ona ma celownik jak w snajperce. To powinno być tylko wyłącznie przy samodzielnym customowaniu broni, a takie co leżą i dropią powinny być gołe.

A zmiana balistyki pocisków mega shit, czuje się jakbym grał w BF albo innego
  • Odpowiedz
  • 0
@zakochany_kundel: tarcza nie jest zbalansowana to fakt. Na duo (co gram, bo wole bardziej taktyczne granie niż nuda na solo gdzie typy ci tylko wjeżdżają na plecy jak już z kimś walczysz i jesteś "zlockowany") by byla uzyteczna nawet gdyby nie dalo sie "z niej" strzelać, wiec #!$%@?ło ich z tym itemkiem. Ale zawsze zdarzały się upośledzone bronie/mety.

Po prostu sama gra jest lepsza. Trzeba być obiektywnym. A nie teraz będziemy
  • Odpowiedz
  • 0
@NewBlueSky: też się dobrze bawię widać że trochę pracy w niego włożyli w og fortnite po tygodniu już miałem dość


@korporacion: no ja grałem pierwotnie najwięcej w sezonie 2 (tym oryginalnym) i 3 i ten OG był kompletnym gównem xD Gra działała tak nieoptymalnie jak ostatnie sezony, a jeszcze doszły niedoróbki inne sprzed lat i problemy z rzeczami, które stamtąd wyjęli. A do tego nuda, jak już wszyscy się nauczyli,
  • Odpowiedz
  • 0
@NewBlueSky: O Jezu jeszcze gorzej. WEWNĘTRZNE. Internal = wewnętrzne. Jak Boga kocham, Chiny na serio prowadzą jakąś zmasowaną kampanię mającą na celu obniżenie ilorazu inteligencji na zachodzie jak na to patrzę.


@supra107: to tylko słowo. Mogę się mylić bo mam jakieś minimalne doświadczenie związane z informatyką (inżynier informatyk chociaż bardziej pod programistę i pracuję jako programista) i mam styczność z technicznymi dokumentacjami (i materiałami na ten temat) po angielsku. Po
  • Odpowiedz
  • 0
A zmiana balistyki pocisków mega shit, czuje się jakbym grał w BF albo innego #!$%@? CoDa dla spoceńców. Oczywiście znowu dostali po piździe PC-towcy, a konsolowcy dalej leżą #!$%@? jak żaba na liściu i nawet im kropelka potu z czoła nie spłynie jak walną tripla.


@gandalf_rzulty: jak konsolowcy mają łatwiej teraz? na bliski zasięg i tak PCtowcy mogli skillowo wyrównać do konsoli, a mysz i klawiatura zawsze dawały większą responsywność. To
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty ja po paru latach niegrania(400h miałem zrobione kiedyś)trafiłem na końcówkę og i myślałem że będę grał dalej, tu po pierwszej rundzie wyłączyłem i nawet nie zginąłem jeszcze tylko #!$%@? mnie strzelił od ton npcow i innego szitu i po prostu wyłączyłem
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Ale tu nie ma wątpliwości co do poprawnego odpowiednika. Na znaczną większość technicznej terminologii są polskie słowa, z czego "internal" to nawet nie terminologia techniczna, tak samo jak "internal struggles" to wewnętrzne zmagania.

Tu papier czy wykształcenie nie ma znaczenia, tu chodzi o to aby zachować skuteczność komunikacji w danym języku. Piszę po polsku, trzymam się polskiego słownictwa na tyle ile mogę tak aby inni nie mieli problemów z rozszyfrowaniem
  • Odpowiedz
PCtowcy mogli skillowo wyrównać do konsoli, a mysz i klawiatura zawsze dawały większą responsywność.


@NewBlueSky: no właśnie człowieku piszesz coś i nawet tego nie rozumiesz. To PCtowcy wyrównują do konsoli, a nie konsola do PC i tu jest problem, bo AimAssist powinien być #!$%@?ą asystą, a nie robić wszystko za konsolowca. Standard skilla powinna wyznaczać klawiatura i myszka. Nie powinno w ogóle być żadnego crossplaya. Jak ktoś chce leżeć na kanapie
  • Odpowiedz
  • 0
Korpomowa to też żadna wymówka. Bezsensowne wypaczanie języka w imię, no tak naprawdę nie wiadomo czego, modę na USA. Od zawsze mieliśmy własną terminologię i powinniśmy się jej trzymać. A jeżeli angielski taki łatwiejszy to zamiast robić chimery powinni w takich firmach gadać po angielsku i tyle, bo potem człowiekowi mózg się lasuje.


@supra107: to nie korpomowa. A zwyczajne zagadnienie, że słowa to tylko słowa, narzędzie. Jakbym pisał esej po polsku
  • Odpowiedz
  • 0
bo nie powinno w ogóle być żadnego crossplaya.


@gandalf_rzulty: zgadzam się.

Był i nadal jest. W OG jak te konsolowcy dostali RKM to nie było nic co mogło ich zatrzymać, no może poza snajperka na 250m. Do 150m kosili wszystko co stanęło na drodze. Chory żart.


@gandalf_rzulty: nie mam podobnych doświadczeń. Na pewno było ciężej (co wyżej opisałem, też uważam, że jeśli typ stoi w miejscu i strzela to trzeba
  • Odpowiedz
@NewBlueSky:
Nie tędy droga. Fakt, są utarte formułki których nikt nie kwestionuje choć nie mają sensu, ale popadasz w drugą skrajność gdzie absolutnie każda tradycja jest zła i trzeba z nią walczyć i zmieniać, bo zmiana czegoś zawsze jest lepsza. Kwestionowanie wszystkiego jest jak najbardziej na plus, ale nie taka walka z całym światem w imię walki.

Pamiętaj: w języku celem ostatecznym jest sprawna komunikacja. Z taką walką z językiem doprowadzisz
  • Odpowiedz
  • 0
Fakt, są utarte formułki których nikt nie kwestionuje choć nie mają sensu, ale popadasz w drugą skrajność gdzie absolutnie każda tradycja jest zła i trzeba z nią walczyć i zmieniać, bo zmiana czegoś zawsze jest lepsza.


@supra107: albo jesteś obiektywistą i masz wywalone na wartościowanie poza logiką. Jedyna wartość jaka płynie z tradycji to, że pod pozorem może być logika. Ale to wszystko, należy dotrzeć do logiki i obedrzeć ją z
  • Odpowiedz
Na pewno nie płakałem, że nie mogę wygrać, bo konsolowiec mnie ogrywa xDD


@NewBlueSky: Ale mnie nie ogrywa konsolowiec. Żaden konsolowiec nie ogrywa PCtowca, jest to nieporównywalne zagadnienie, bo różnica między jedną a drugą platformą jest zbyt odległa. To tak jakby w biegu na 100m dla zdrowych ludzi (PCtowców) dołączyła kaleka bez nóg (konsola) i włodarze zawodów postanowili "wyrównać" jej niepełnosprawność pozwalając mu jechać jakimś wózkiem z napędem elektrycznym (AimAssist) XD.
  • Odpowiedz