Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie air frajera

Jezu ale to jest fajne xD

Ludzie biorą jakieś kredyty na termomixy smrixy, albo kupują piekarniki w cenie pełnoletniego opla, a ja sobie robię zapiekanki w air fryerze siajomi za 200 zyla jak król.

Robiłem jeszcze kurczaki, wychodzą mega fajne. Pieczone ziemniaki jak z ogniska, robiłem frytki bez oleju i podgrzewałem pizzę bez odpalania ogromnego prądożernego piekarnika w zabudowie. Jedyna wada że trochę mały, następny kupie jakiś wielki dwukomorowy Ninja

Ciekawe co jeszcze mogę tam zrobić xD

#gotujzwykopem #jedzenie #gotowanie #kuchnia #airfryer #chwalesie #wygryw
Atreyu - Kupiłem sobie air frajera

Jezu ale to jest fajne xD

Ludzie biorą jakieś kr...

źródło: 18d1c6e6497ba14a731c6f915fc9f5b7eef9373646324dfabbad95f4f95a3b3d_1

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@ladniecuchne to oczywiste, że nie zastąpisz we wszystkim piekarnika. Nie mniej jednak AF za 400 wytrzyma więcej niż ten piekarnik Amica. Zamiast robić wcześniej wspomnianą "zapiekane" w 10 minut robisz w 6 i pobierasz 1,4kW, a nie 3,1kW (pomijając fakt, że 150° to trochę mało to takich rzeczy)

Także ma swoje plusy. Dla mnie jak masz miejsce to warto mieć oba, ale piekarnika bym AF nie zastąpił.
  • Odpowiedz
@wojciech_s: Jest wydajniejszy, lepiej zaizolowany i duuuużo tańszy w użytkowaniu. Zarówno w czyszczeniu jak i nagrzewaniu.
Wyobraź sobie że masz w piekarniku zawsze włączony termoobieg/grill, tyle że piekarnik ma pojemność jedzenia dla jednej osoby, a nie 6 osobowej rodziny.
Tylko tyle i aż tyle. Najlepsze sprzęty to są te które robią jedną rzecz dobrze.
  • Odpowiedz
A to nie jest piekarnik po prostu? Czym to się różni?


@onepnch: Prawie to samo, ale nie potrzebuje 20-40 minut żeby się nagrzać do 200 stopni (zależy jaki masz piekarnik). Ładujesz co chcesz, ustawiasz temperaturę i czas i tyle.
Do tego moim zdaniem frytki, i rzeczy do odgrzania o niebo prościej jest zrobić w tym niż piekarniku. Nie muszę bawić w obracanie szpatułką tylko wyciągam podajnik, podrzucam jak wokiem ze dwa
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: No tak, bo kupienie urządzenia za 200 zł i stwierdzenie po roku, że jest spoko to sekciarstwo. W sumie zmieniłem zdanie, pisz dalej bo pewnie lepszej komedii nie przeczytam w tym tygodniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam to urządzenie z 8l pojemnikiem. Nie wyobrażam sobie życia bez tego. Upiekłem w tym chleb bananowy, królika, żeberka, kurczaka itp. Polecam taki z dużym pojemnikiem. Nagrzewa się do 200 stopni w 3 min. Zapiekanki też wychodziły świetne
  • Odpowiedz