Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #santander #banki
Hej. Mam takie pytanie. Ostatnio któryś z Mirków pisał we wpisie, że zmieniając dzień miesiąca w którym spłaca ratę na późniejszy, bank przeliczył na nowo kredyt i jakieś dziwne bajońskie kwoty mu wyszły, że przez najbliższe pół roku spłaca same odsetki, przez co jego #kredyt na przestrzeni lat wyjdzie sporo drożej. Czy działa coś podobnego w przypadku zmiany dnia na wcześniejszy.
Ja mam płatność ustawioną na 15 a mógłbym śmiało płacić 10 lub nawet 5. Może ktoś z was miał podobnie i wyszedł na tym na plus albo wie gdzie mogę znaleźć jakieś info w tej sprawie
  • 6
  • Odpowiedz
@stanley88 czy coś zyskasz tym że zmienisz na wcześniejszą? Jak nie to zostaw, zawsze możesz wcześniej dokonać wpłaty. Może kiedyś będą cięższe czasy, że te kilka dni później dużo Ci da.
  • Odpowiedz
  • 0
@vidic15 no właśnie jeden Mirek zmienił na później i mu wyszło w uj odsetek dodatkowych. Wg tego spłacanie wcześniej to tak jakby nadpłata każdego miesiąca.
  • Odpowiedz
@vidic15:

zawsze możesz wcześniej dokonać wpłaty


To chyba tak nie działa, jeśli rata jest automatycznie ściągana z konta. Przynajmniej ja w swoim banku nie słyszałam o takiej możliwości
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson no ta też jestem na „wczesnej fazie” i chce spłacić przed czasem. Zastanawia mnie tylko czy ten prawdopodobny zysk byłoby od jednego miesiąca czy za każdym razem.
  • Odpowiedz
@stanley88: Generalnie, jak zmienisz dzień na wcześniejszy to płacisz szybciej kredyt, nie naliczy ci odsetek za te dni. To technicznie jest nadpłata kredytu więc i podobne efekty przynosi. Czy to się opłaca to oczywiście zależy od przypadku, natomiast jeśli opłaca się nadpłata to i zmiana tego dnia też się opłąca.
  • Odpowiedz