Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy zabawę, każdy kto nie jest brudasem, myje zęby i nigdy nie miał leczenia kanałowego u #dentysta daje plusa. Plebs że zgniłym zgryzem dupa cicho

#ankieta
adrninistrator - Hej mirki i mirabelki. Witam w ten piękny sobotni dzień. Zaczynamy z...

źródło: endodoncja

Pobierz

Czy miałoś leczenie kanałowe?

  • Tak, jestem brudno i nie myję zębów 47.4% (1831)
  • Nie, dbam o higienę jamy ustnej jak należy 52.6% (2033)

Oddanych głosów: 3864

  • 93
  • Odpowiedz
ja bym nie miał. ale niestety za moich czasów były gabinety dentystyczne w szkołach. poszedłem z małym ubytkiem do szkolnej dentystki. bez żadnego bólu itd - a ta #!$%@? poborowała chwilę i mówi "założę lekarstwo i wrócisz za tydzień. a za tydzień wyciągnęła nerw.
byłem po prostu niedoświadczony, zawsze myłem zęby i chodziłem na przeglady, nie miałem kanałowego ani wczesnej, ani później.
  • Odpowiedz
@adrninistrator: Możesz szczotkować i fluorować 10 razy dziennie, pakować masę kasy we wzorowe utrzymanie, ale na genetyczne uwarunkowania i wieloaspektowe zaniedbania medyczno-edukacyjne w ciągu ostatnich dekad, nic nie poradzisz. W Polsce nawet dentyści mają problemy z własnymi zębami.
  • Odpowiedz
@Tyrande: @makerpaker22 ja miałem dwie dolne jedynki robione kanałowo, mimo że z zewnątrz były idealnie zdrowe :( Pewnego dnia zaczęło mnie boleć pod jedynkami, jakby w środku w szczęce. Na prześwietleniu się okazało że jest tam stan zapalny. Dentystka mnie zapytała, czy chodziłem np. na boks i ktoś mnie kiedyś tam uderzył. I faktycznie chodziłem na sztuki walki wiele lat wcześniej. Powiedziała, że mogło dojść do jakiegoś małego uszkodzenia w korzeniach,
  • Odpowiedz
@adrninistrator: prawie 40 lvl hir- nie myje zębów od 12 roku życia, nigdy nie miałem leczenia kanałowego, dziury miałem w mleczakach jak byłem mały, moje zęby są białe. Jedynie ósemki miałem wyrywane. Nie pijam kawy, nie palę, ale chleje kolkę zero na litry.
  • Odpowiedz
  • 1
@adrninistrator nawet nie napiszę ci jak wygląda moja higiena zębów bo i tak byś nie uwierzył oraz wstyd jak #!$%@? (jest ona w zasadzie podyktowana tylko tym jak często wychodzę z domu aby nie śmierdzieć innym, a czasem dłuuugo nie wychodzę ( ͡º ͜ʖ͡º))
a zęby mam w porządku, żadnej kanałówki, z wyglądu chyba lepiej niż przeciętnego człowieka, u dentysty byłem chyba lekko ponad 10 razy w
  • Odpowiedz
@tico_bot: na nfz dają znieczulenie za darmo normalnie

@Koobik: jest kanałowe nfz od jedynki do trójki

@eeehhh: myję zęby 2x dziennie a i tak miałem już 2x kanałowe (30+). A plomb to nawet nie zliczę. I to najczęściej nie była taka widoczna próchnica, tylko nagle odkruszył się kawałek zęba i trzeba było łatać albo i czyścić kanał. Znajoma osoba 30+ wdupia słodycze i owoce codziennie i do tej pory
  • Odpowiedz