Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić skrypt autohotkey, który po naciśnięciu bocznego przycisku myszy + scrollowaniu będzie działał na YT jak strzałki (czyli przycisk + scroll przesuwa film w lewo lub w prawo).

Kod działał dopóki nie zainstalowałem oficjalnego sterownika do myszy Logi Options+. Wygląda na to jakby sterowniki podmieniały WheelLeft/WheelRight podczas użycia przycisku+scrolla na coś innego. W innych miejscach scrollowanie poziome działa zarówno bez sterownika jak z. Ktoś wie jak przerobić skrypt, aby działał ze sterownikami?

#HotIf WinActive("YouTube")
WheelLeft::Send("{Left}")
WheelRight::Send("{Right}")
#hotif

#autohotkey #logitech #sterowniki #automatyzacja #programowanie #it #informatyka #komputery #skrypt #myszki #myszka #praca #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 8
  • 0
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: to jest właśnie dziwne, bo teraz np. działa i wówczas keyhistory rozpoznaje to jako WheelLeft lub WheelRight, ale czasami przestaje działać jakby sterownik to jakoś "przykrywał" i wówczas nie mogę przewijać, a w keyhistory po odświeżaniu nie ma nic, jakby nie wydarzył się żaden event
@roninq6 kurde, lipa. Bo jak autohotkey nie widzi to nic nie poradzisz. U mnie boczne klawisze widzi jako Xbutton a nie WheelLeft - te wg dokumentacji są dla bocznych naciśnień kółka w myszkach gejmingowych. Na stronie logitech podają że dla starszych Windowsów trzeba zainstalować starsza wersję, chyba 1.44. Więc prócz zrobienia downgrade sterownikow nie mam innych pomysłów.
  • 0
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Tylko ja to przewijanie nie chcę robić samymi bocznymi przyciskami tylko za pomocą Xbutton1/2+WheelDown/Up, czyli bez sterowników jest to właśnie WheelLeft/WheelRight (czyli scrollowanie poziome). Wciśnięty obojętnie który przycisk boczny + scrollowanie miałoby przesuwać filmik na YT w lewo lub w prawo.

I bez sterowników to działa z kodem, który wrzuciłem w pierwszym poście, ale po zainstalowaniu sterowników jest w sterownikach opcja Horizontal Scroll ustawiona na on. I bez znaczenia czy
  • 0
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Hmm sporo tego kodu. Tylko tutaj widzę, że ten skrypt jest na lewy/prawy główny przycisk myszy + scroll.

Dodatkowo ja teraz używam najnowszej wersji AutoHotkey czyli 2.0, a tam ta składnia się trochę zmieniła (użyłem jakiegoś convertera ze starej wersji i ten mój dotychczasowy skrypt działa).

Póki co używam tego mojego skryptu po prostu bez sterownika Logi Options+. Dopóki go nie zainstaluje to działa.