Wpis z mikrobloga

Jezu, bo mnie zaraz szlag trafi z tym GISem.

Miruny, bo robię coś w GISie pierwszy raz od 4 miesięcy i oczywix zapomniałem pierdoły i nie umiem ani se przypomnieć ani znaleźć sam.

Jak zrobić etykietę tekstową żeby mi się wyświetlała ładnie na poligonie? Poligon narysowany, a jedyne co mi tam wyświetla to liczby jak wpiszę. Tekstu nie i #!$%@?.
#gis #qgis
ruda_stuleja - Jezu, bo mnie zaraz szlag trafi z tym GISem.

Miruny, bo robię coś w G...

źródło: obraz_2023-11-28_135847417

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: ok, wychodzi na to, ze w tabeli atrybutow nie ma kolumny z nazwa dla obiektow
jezeli masz tylko jeden obiekt to mozesz wpisac jego nazwe w takim formacie
'Nazwa tego obiektu nie wiem jaka' (z apostrofami) w wartosc i wtedy ten string powinien byc wziety jako etykieta dal tego obiektu
  • Odpowiedz
  • 0
@Nort: XD Mało z tego zrozumiałem, o tabeli atrybutów coś tam kiedyś było, ale mało z tego już pamiętam. Z GISem to ja bardziej samoukiem jestem, bo uczyli na ARCu, a mnie stać tylko na QGISa XD.

Zgaduje, że to kwestia tego, że po zakończeniu rysowania jak pojawia mi się okienko to wpisywałem tam po prostu 1. Nie wiedziałem co innego, a chciałem żeby po prostu zniknęło. Poza tym co się
  • Odpowiedz
Zgaduje, że to kwestia tego, że po zakończeniu rysowania jak pojawia mi się okienko to wpisywałem tam po prostu 1


@ruda_stuleja: stworzyłeś warstwę bez żadnych atrybutów i ma tylko domyślne pole z ID obiektu. Najlepiej sobie zrób dodatkową kolumnę z typem tekst, uzupełnij przez tabelę atrybutów wartość tego tekstu, a potem wybierz z listy rozwijalnej tę kolumnę we właściwości -> etykiety -> proste etykiety -> w liście rozwijalnej w polu "wartość"
  • Odpowiedz