Wpis z mikrobloga

#informartyka #windows #windows7 #windows10 #dysk
Mircy spod znaku szeroko pojętej informatyki. Potrzebuję porady w zakresie zmiany wielkości partycji na dysku HDD. Mam komputer na którym są trzy partycje (C,D,E) z zainstalowanymi dwoma Windowsami. Pierwszy z dziesiątką na pokładzie, potem siódemka i na koniec partycja na dane.
Problem jest taki że program zainstalowany na dziesiątce,( specjalistyczny lekarski) drze się że mu mało miejsca na aktualizację. Oczyściłem co się dało, wyłączyłem hibernację, plik wymiany zmniejszyłem do absolutnego minimum i ciągle mu mało. No to teraz stoję przed zmianą rozmiaru partycji. Ale niestety wiąże się to ze zmianą partycji dyski D czyli tego na którym siedzi sobie spokojnie siódemka. Partycję E mogę zmniejszyć dość znacznie, tu nie ma problemu.
Pytanie jest natomiast jakim programem to zrobić by nie utracić (cennych) danych z dysku C i D. No i żeby windowsy wstały po takiej operacji.
Wystarczy Linuxowy Gparted? Czy iść w jakieś narzędzia Windowsowe?
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double a windowsowym managerem dyskow probowales? Tam mozna zwiekszac i zmniejszac.
Ps. Dobra rada... Zrob sobie backup skoro masz wazne dane zanim cokolwiek zaczniesz klikac.
  • Odpowiedz